AccentFamily - Twoja droga do pięknego ciała

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/35/2011

Tagi:

Niezależnie od stosowanej diety czy wykonywanych ćwiczeń, wraz z upływem czasu niektóre partie ciała ulegają szybszemu zwiotczeniu, zaś oznaki cellulitu pojawiają się u osób w każdym wieku, niezależnie od tuszy. Próby jego niwelacji, poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia, w wielu przypadkach okazują się nieefektywne. Ostatnia dekada przyniosła szereg innowacyjnych rozwiązań wśród urządzeń medycznych, skierowanych na redukcję tkanki tłuszczowej. Obok uznanej, jednakże inwazyjnej, metody liposukcji, nowatorskim podejściem do tematu okazało się wykorzystanie przez izraelską firmę Alma Lasers fal radiowych (RF). Częstotliwości radiowe – działając przez skórę pozwalają na likwidację cellulitu, poprawę mikrokrążenia i lokalnego metabolizmu.
 
Accent Elite i Accent XL
W systemach platformowych Accent Elite oraz Accent XL po raz pierwszy zastosowano kombinację dwóch głowic, wykorzystujących częstotliwość radiową:  Bipolarną  i Unipolarną. Obydwie końcówki w celu poprawienia wyglądu pacjenta wykorzystują jednocześnie trzy mechanizmy:

• głębokie podgrzewanie/napinanie skóry – stymulacja kolagenu i elastyny (tworzenie neokolagenu),
• pobudzenie mikrokrążenia oraz drenaż limfatyczny – usuwanie toksyn,
• termiczne wzbudzenie rozpadu i obumarcia komórek tłuszczowych (apoptoza adipocytów).
 
Generowana przez systemy częstotliwość fal na poziomie 40.68 MHz zapewnia szybkie nagrzewanie tkanki, a w konsekwencji szybsze przeprowadzenie zabiegu. Obie głowice dostarczają energię RF do tkanki i chłodzą ją jednocześnie, co zapewnia pacjentowi komfort i ochronę naskórka przed oparzeniem. Dodatkową korzyścią jest brak okresu rekonwalescencji, wyłączającego pacjenta z normalnego życia. System Accent XL można doposażyć w inne przydatne w walce z brakiem elastyczności skóry końcówki: Periorbital – okolice oczu, UniForm – z masującymi rolkami, czy Pixel RF – ablacyjna końcówka do likwidacji rozstępów.

 

AccentFamily

 

Accent Ultra
Absolutną nowością na światowym rynku medycyny estetycznej jest najmłodszy system z rodziny AccentFamily Accent Ultra. Został on rozszerzony o głowice ultradźwiękowe, uzupełniając dotychczasowe możliwości urządzenia bazujące na wykorzystaniu częstotliwości radiowej. Połączenie dwóch modułów pracy daje unikalne na rynku narzędzie walki z niedoskonałościami ciała pacjenta. Moduł  UniForm  wykorzystuje częstotliwość radiową z jednoczesnym drenażem limfatycznym. Zastosowanie radiofrekwencji RF stymuluje lokalny metabolizm leczonego obszaru, doprowadza do jego przekrwienia i lepszego odżywienia. Moduł  Ultra efektywnie i selektywnie działa na depozyty tłuszczowe, bazując na wzroście przepuszczalności błon komórkowych, usprawnieniu oddychania tkankowego i pobudzeniu przemiany materii komórek, bez niszczenia otaczających struktur, takich jak: skóra, naczynia krwionośne i nerwy obwodowe. Błony komórkowe adipocytów poddane działaniu ultradźwięków zostają uszkodzone, pozwalając tym samym na opróżnienie się depozytu tłuszczowego w przestrzenie między tkankowe. Usuwanie tłuszczu odbywa się za pomocą procesów fzjologicznych, poprzez układ limfatyczny, układ krwionośny i system immunologiczny. Trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych uwolnione do płynu śródmiąższowego są stopniowo transportowane poprzez system limfatyczny oraz krwionośny do wątroby, gdzie ulegają ostatecznej neutralizacji.

ZaAccentuj sylwetki swoich pacjentów!
Systemy AccentFamily są odpowiedzią na problemy starzenia się skóry, utraty jej jędrności, a także na cellulit i walkę z tkanką tłuszczową, pozwalając na przeprowadzanie zabiegów o każdej porze roku, bez wyłączania pacjenta z aktywności zawodowej i bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.