Artykuły w kategorii Dermatologia:

Diagnostyka różnicowa z użyciem refleksyjnej mikroskopii konfokalnej

Chcielibyśmy Państwu zaprezentować jeden z ciekawszych przypadków z ostatniej wizyty na Uniwersytecie w Modenie i Reggio Emilia. Kobieta (55 lat) z licznymi zmianami na skórze oraz uszkodzeniem posłonecznym, zgłosiła się do ambulatorium dermatologicznego z powodu zmiany koloru znamienia, zlokalizowanego na lewej piersi. 

Polski system diagnostyki łysienia

TrichoLAB podbija światowe rynki Polskie laboratorium TrichoLAB, specjalizujące się w diagnostyce łysienia, podpisało umowę o partnerstwie strategicznym z niemiecką firmą FotoFinder, będącą światowym liderem w produkcji i sprzedaży wideodermoskopów.

Diagnostyka plam soczewicowatych - za pomocą wideodermatoskopu i mikroskopu konfokalnego

Charakterystyka plam soczewicowatych i czerniaków wywowadzących się z plam soczewicowatych

Mędrca szkiełko i oko - „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”

Wideodermatoskopia pomocna przy weryfikacji pochopnej diagnozy w rozpoznaniu czerniaka podpaznokciowego.

Nowość na rynku EVLT - laser NeoV 1470 nm

W naszej ofercie dermatologicznej pojawił się nowy laser. Urządzenie izraelskiego producenta Neo Laser to technologia stworzona, aby skutecznie walczyć z niewydolnością żył. Stanowi optymalną metodę do mało inwazyjnej chirurgii wewnątrzżylnej. 

Laser rubinowy Q–switch Sinon - w likwidacji przebarwień powstałych w przebiegu leczenia niewydolności żylnej

Około połowa Polaków obserwuje na swoich nogach zmiany spowodowane niewydolnością żylną tj. poszerzone, wybrzuszone żyły, żylaki, drobne pajączki, a także przebarwienia skóry wynikające z upośledzenia w jej odżywianiu lub po przebytych stanach zapalnych. Dla pacjentów leczenie schorzeń żylnych to nie tylko problem medyczny, ale także estetyczny, nierzadko ważniejszy, szczególnie dla kobiet.