Artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

Obrazowanie 3D stóp pod obciążeniem

Na polskim rynku pojawiło się nowe urządzenie do diagnostyki stopy, oraz stawu skokowego. To popularny wśród ortopedów w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach zachodnich pedCAT. Produkt firmy Curvebeam pozwala zobaczyć stopę w zupełnie nowej perspektywie - w trzech wymiarach pod naturalnym obciążeniem. 

Protonowy „Gigant” - Mevion S250

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że firma Consultronix podpisała umowę dystrybucyjną z amerykańską firmą Mevion Medical Systems specjalizującą się w produkcji aparatury do terapii protonowej. 

Cyfrowo na nowo

W ofercie firmy Rayence pojawił się nowy, bezprzewodowy detektor o symbolu 1417WCC. Posiada rozmiar standardowej, dużej kasety RTG, co pozwala stosować go bez żadnych modyfikacji z każdym analogowym systemem rentgenowskim. Nie będzie także sprawiał problemów technikom przyzwyczajonym do zwykłych kaset. Z detektorem dostarczona może zostać opcjonalna osłona z uchwytem, która ułatwia jego przenoszenie i chroni przed zalaniem płynami przy wolnych ekspozycjach.

PET - podstawy działania

W ostatnim czasie tematem medycznym numer jeden w Polsce jest diagnostyka onkologiczna. Szczególne emocje wśród lekarzy i pacjentów wywołują wypowiedzi dotyczące zaawansowanych metod diagnostycznych, takich jak PET, bowiem dostępność do możliwości diagnozy w naszym kraju jest ciągle bardzo ograniczona. Z jednej strony, jest to związane z brakiem strategii i przemyślanych lokalizacji aparatów, a przez to utrudniony dostęp do samych urządzeń, zaś z drugiej, tak jak w przypadku całej służby zdrowia, złego systemu finansowania. Jednak widząc na horyzoncie latarnie z wielkim światłem zmian, pragnąłbym nieco przybliżyć podstawy działania oraz możliwości przywołanej metody diagnostycznej.

Prezentacje DEMO - śródoperacyjnych aparatów RTG

Rozważając zakup nowego śródoperacyjnego aparatu RTG przeglądamy broszury i foldery, rozmawiamy z przedstawicielami wielu producentów, czy też zasięgamy opinii użytkowników w innych placówkach. Jednak doświadczenie podpowiada, że nic nie zastąpi możliwości przetestowania aparatu we własnym ośrodku. Jest dla nas niezwykle ważne, abyście mogli Państwo poznać nasze urządzenia w praktyce, czyli codziennym użytkowaniu. Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom firma Consultronix daje możliwość wypróbowania podczas prezentacji jednego z dwóch śródoperacyjnych aparatów RTG z rodziny ARCADIS - ARCADIS Varic i ARCADIS Avantic.

Siemens Multix Fusion - jeden aparat, dwa rozwiązania

Aparaty Multix Fusion, jak wskazuje swobodne tłumaczenie ich nazwy z języka angielskiego (ang. fusion: fuzja, połączenie), łączą w sobie kilka cech, które wychodzą naprzeciw wysokim oczekiwaniom jego użytkowników. Ideą przyświecającą tworzeniu aparatów było połączenie funkcjonalności, niskiej ceny, komfortu, łatwości obsługi, bardzo dobrej jakości obrazów, a także niskiej dawki promieniowania.

Stereotaxis - opinie użytkowników

W poprzednim numerze opisywałem Mount Everest elektrofizjologii jakim jest system EPOCH Amerykańskiej firmy Stereotaxis. System nawigacji magnetycznej EPOCH jest już zainstalowany w wielu światowych ośrodkach w 29 krajach. Do tej pory przeprowadzono ponad 70 000 zabiegów na całym świecie. Głównym atutem systemu Niobe jest bezkonkurencyjna gwarancja bezpieczeństwa - 99.9% wykonanych zabiegów przeprowadzono bez komplikacji.

Cyfrowa przyszłość

Detektory cyfrowe to coraz bardziej powszechny widok w polskich szpitalach. Rosnące ceny materiałów wykorzystywanych w ciemni oraz malejące ceny detektorów powodują popularyzację rozwiązań wykorzystujących płaskie panele. Coraz częściej świadomi użytkownicy wybierając nowe aparaty, decydują się na wersje cyfrowe lub zestawy pozwalające zamienić zwykłego „analoga” na jego zdigitalizowaną wersję. Radiografia pośrednia zaczyna powoli tracić na znaczeniu.