Artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

Międzynarodowy Dzień Radiologii

Co roku 8 listopada, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Radiologii. W roku 2014 obchodzony jest on szczególnie, ponieważ przypada także półwiecze powstania bardzo ważnej gałęzi radiologii czyli radiologii zabiegowej (interwencyjnej).

SEM w badaniach biomedycznych struktura zakrzepu w naczyniach

SEM jest uniwersalnym narzędziem do obrazowania powierzchni, a przy odpowiedniej preparatyce umożliwia też ocenę przekroju czy trójwymiarową analizę komórek, tkanek, biomateriałów oraz różnych struktur biologicznych. Pojawienie się na rynku kompaktowych mikroskopów skaningowych umożliwiło szersze zastosowanie tego typu analiz, nie tylko w wysokospecjalistycznych jednostkach naukowych, ale również w szpitalach klinicznych, w których prowadzone są badania naukowe.

Mammomat Fusion niezwykły aparat w zwykłym budżecie

Na rynek trafił wreszcie przystępny cenowo aparat oferujący kompleksowe rozwiązania w badaniach przesiewowych i diagnostycznych. Mowa o Mammomat Fusion czyli nowym aparacie w gamie mammografów oferowanych przez firmę Siemens.

SEM skaningowy mikroskop elektronowy

W naturze człowieka leży dążenie do poznania rzeczywistości. Pierwszym etapem było odkrywanie świata w skali makro, które pozostawiało jednak zbyt wiele niewiadomych. Dzięki wynalezieniu pierwszego mikroskopu pojawiła się szansa zauważenia tego, co niewidoczne dla ludzkiego oka. Miało to miejsce w XVI wieku, kiedy to bracia Janssen stworzyli prosty układ optyczny pozwalający na dziesięciokrotne powiększenie obserwowanego obiektu. To odkrycie zapoczątkowało trwający po dziś dzień rozwój mikroskopii.

Diagnostyka na MAX’a - nowe systemy RTG w ofercie Siemens

Firma Siemens wprowadziła na rynek nową serię systemów RTG o wspólnej nazwie MAX. W wyjątkowy sposób połączono w nich wszystkie elementy i funkcje aparatu, po to by dać użytkownikowi jeszcze lepszą jakość obrazowania i skuteczność w diagnozowaniu. Na rynku dostępne są już systemy Ysio MAX oraz Luminos dRF MAX, a niemiecki producent zapewnia, że w niedługiej przyszłości pojawią się kolejne.

Inspirowani przeszłością, tworzymy przyszłość

„Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy”.

Nowa Perspectiv(a) dla zdrowia mieszkańców Żyrardowa

Zaawansowane funkcje najnowszego tomografu Somatom Perspective firmy Siemens pozwalają na idealne wpasowanie się tego aparatu do wszechstronnych pracowni. Perspective umożliwia wykonanie niemalże wszystkich badań – od prostych badań ortopedycznych, poprzez badania jamy brzusznej, płuc, neurologię, kończąc na zaawansowanych badaniach onkologicznych wszystkich struktur anatomicznych. W trosce o ciągły rozwój placówki i najwyższą dbałość o zdrowie pacjenta pod koniec 2013 roku NZOZ Neuromedyka jako pierwsza w Polsce zakupiła ten nowoczesny, 64 warstwowy tomograf.

Robot w sali hybrydowej

Dotychczas nie było podobnego aparatu. Zainspirowany osiągnięciami automatyki przemysłowej, Artis zeego jest pierwszym systemem, który lekarz może ustawić dokładnie tak, jak tego potrzebuje, a przy tym z daleko większą łatwością i precyzją aniżeli jakikolwiek inny angiograf. Flagowy model koncernu Siemens oferuje fenomenalną swobodę pozycjonowania, szerokie możliwości obrazowania 3D oraz duży obszar badania bez konieczności przemieszczania pacjenta na stole.