Artykuły w kategorii Urologia:

Auriga Ql

W ofercie firmy StarMedTec pojawił się nowy laser: Auriga QI. Jest to 30W laser holmowy o kompaktowych wymiarach, posiadający szerokie spektrum zastosowań. Dzięki swojej budowie i niewielkiej wadze może zostać umieszczony na standardowym wózku z sali operacyjnej lub na kolumnie zawieszonej sufitowo. Dotykowy ekran oraz duże, logicznie rozmieszczone ikony, z symbolicznym określeniem ich funkcjonalności (koagulacja, ablacja, litotrypsja oraz LITT) sprawiają iż obsługa aparatu jest łatwa i intuicyjna. Laser posiada wysoką maksymalną energię pojedynczego impulsu – 4 J – co jest niespotykane w laserach tej mocy. Wysoka energia impulsu pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na przeprowadzenie zabiegu litotrypsji. Urządzenie zostało wyposażone w system automatycznego rozpoznawania średnicy podłączanych światłowodów. Dzięki temu aparat może samodzielnie ustawić optymalne parametry pracy dla wybranego przez użytkownika rodzaju zabiegu oraz stosowanego włókna. Pozwala to także uniknąć ich uszkodzenia.

Vela XL w Polsce !!! Pierwsza instalacja nowej generacji lasera thulowego o mocy 120 W.

Kilka tygodni temu zakończyło się drugie z cyklu szkoleń obsługi lasera Vela XL w Warszawie. Szpital Mazovia – właściciel pierwszego w Polsce lasera Vela XL – gościł doktora Gunnara Wendt-Nordahl ze Szpitala w Sindelfingen w Niemczech. W ciągu dwóch dni wykonał on wspólnie z lekarzami z Mazovii kilka pokazowych operacji enukleacji i waporyzacji prostaty.

Laser holmowy w endourologii

Przez wiele lat jedyną techniką stosowaną w endoskopowe uretrotomii była metoda „cold knife”, wprowadzona przez prof Sachsa. Skuteczność leczenia  mieściła się w przedziale 35 – 60%. Wadami tej metody były długi czas terapii oraz powstające blizny.

Laser holmowy Auriga XL

Autor: Iza Pytko

Egzemplarz: CX News nr 2/24/2008

W tym artykule rozwiejemy Państwa wszelkie wątpliwości, co do kupna nowego sprzętu. Prezentujemy nowy, doskonały laser holmowy Auriga XL. 

Litotrypter Elektromagnetyczny - EM 1000

Egzemplarz: CX News nr 1/23/2008

Tag:

System EM 1000 firmy Medispec to najnowsza technologia w dziedzinie litotrypsji ekstrakorporalnej. Łączy w sobie wieloletnie doświadczenie firmy w produkcji elektrohydraulicznych aparatów ESWL oraz technologię elektromagnetyczną.
System posiada konstrukcję modułową, dzięki czemu każdy z elementów (stół, aparat RTG, aparat USG) może zostać wykorzystany także przy wykonywaniu innych zabiegów.

Perspektywy rozwoju ESWL

Era praktycznego zastosowania litotrypsji złogów moczowych falą uderzeniową generowaną pozaustrojowo (Extracorporeal Shock Wave Lithotripsy- ESWL) rozpoczęła się w lutym 1980 roku w Klinice Urologii Szpitala Uniwersyteckiego Grosshadern w Monachium pod kierownictwem profesora Chaussy przy użyciu lithotryptora HM3 firmy Dornier.

Laser Ho:YAG dużej mocy Auriga XL

AURIGA XL powstała w oparciu o sprawdzoną konstrukcję lasera holmowego (Ho-YAG) Auriga. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość zastosowania lasera do zabiegów Przezcewkowej Laserowej Enukleacji Prostaty (HoLEP / TUE).

EM 1000 – Elektromagnetyczny system ESWL Medispec

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku Medispec wprowadził do swojej oferty nowy aparat ESWL – EM 1000, którego działanie oparte jest na technologii elektromagnetycznej. Aparat ten łączy w sobie cechy aparatu elektrohydraulicznego, czyli duże ognisko i bezpieczne wartości ciśnienia oraz gęstości energii w ognisku terapeutycznym z oczekiwaniami użytkowników wymagających stosowania w aparatach ESWL nowocześniejszej technologii.

Uroflowmetry

Producentem urządzenia jest firma Life-Tech. Microflo 2001 - posiada oprogramowanie w języku polskim ułatwiające wprowadzenie danych pacjenta.