Beaver-Visitec International - jednorazówka vs wielorazówka

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Wszystkie jednostki szpitalne, mające charakter zabiegowy, muszą szczególnie dbać o bezpieczeństwo sanitarne swoich pacjentów. Dlatego w każdym szpitalu znajduje się centralna sterylizatornia, miejsce do którego trafiają wielorazowe narzędzia chirurgiczne oraz bielizna operacyjna. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować nowy trend - procedura sterylizacji narzędzi zostaje zastąpiona produktami jednorazowymi oraz indywidualnie dobranymi instrumentami do konkretnego zabiegu, które nie wymagają sterylizacji.
Wychodząc naprzeciw  nowym trendom  oraz potrzebom swoich klientów firma Beaver-Visitec International (Medical Becton Dickinson) skoncentrowała się na rozwoju innowacyjnych i niezawodnych produktów jednorazowych, w dziedzinie mikrochirurgii okulistycznej. W swojej ofercie BVI proponuje jednorazowe rozwórki, pęsety,  choppery, noże, obłożenia czy fartuchy. Ponadto tworzy indywidualnie dobrane, sterylnie zapakowane jednorazowe pakiety tzw. CustomKit potrzebne do zabiegów:

Procedura tworzenia CustomKit'u:
1. kontakt z przedstawicielem firmy BVI w Polsce (Consultronix S.A.),
2. wybór odpowiednich składowych zestawu,  
3. zestawienie komponentów w konkretnej kolejności i po ostatecznej akceptacji wdrożenie do produkcji,
4. dostarczenie zamówienia przez przedstawiciela,
5. radość i wygoda z użytkowania jednorazowych zestawów mikrochirurgicznych CustomKit.

BVI

Dopełnienie oferty stanowią preparaty wiskoelastyczne zarówno syntetyczne jak i naturalne. Metyloceluloza 2% oraz roztwory soli fizjologicznej potocznie znane jako BSS, które mogą być również dołączone do zestawów jednorazowych. Szeroka gama produktów frmy BVI daje możliwości wyboru komponentów dobranych do indywidualnych preferencji użytkownika, a  długoletnie doświadczenie firmy Becton Dickinson gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów.

BVIOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.