Chirurgia witreoretinalna 23G - specjalistyczne narzędzia

Autor: Ewelina Pałkiewicz

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 4/46/2013

Firma Katena, od lat znany i ceniony na rynku producent narzę­dzi mikrochirurgicznych wzbogaciła swoją ofertę o nową linię wielorazowych narzędzi do chirurgii witreoretinalnej 23G.

To, co wyróżnia i czyni niezawodnymi pęsety i nożyczki tej linii to unikalny kształt, dokładność wykonania oraz dbałość o każdy szczegół.

Narzędzia posiadają lekkie, okrągłe tytanowe uchwyty, któ­rych karbowana powierzchnia zapobiega ślizganiu się w dło­ni operatora. Ponadto hartowana stal, którą wykończone są wszystkie fronty, czynią te delikatne narzędzia niezwykle sta­bilnymi i wytrzymałymi.

Zalety:
• mała siła nacisku umożliwia delikatne i precyzyjne zamknię­cie narzędzia
• kaseta do sterylizacji i komora do przepłukań w komplecie zapewnia bezpieczeństwo w czasie czyszczenia i przecho­wywania
• morski kolor rękojeści w szybki sposób określa rozmiar 23G

Drodzy Państwo proszę pamiętać, że niezawodne narzędzia w rękach chirurga dają gwarancję bezpiecznych zabiegów, a tym samym pełnej satysfakcji Państwa i pacjentów.

 

Fot. 1. Narzędzia do witrektomii 23G: Pęsety - różne profile końcówek oraz nożyczki horyzontalne, zagięte

 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki KatenaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.