Consultronix – kompleksowe wyposażenie gabinetu dermatologicznego

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/21/2007

Tagi:

Arion - najlepszy w depilacjiNajczęstszymi zabiegami, jakie wykonuje się w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych są epilacja, szereg zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej oraz coraz częściej procedury na ciało, w tym remodeling sylwetki i walka z cellulitem. Chcąc sprostać coraz większym wymaganiom pacjentów, lekarz zmuszony jest wybrać coś „dla siebie” z obecnej na rynku technologii medycznej.

Jak to zrobić, chcemy podpowiedzieć w tym artykule.

Każdy dobry laser epilacyjny powinien spełniać kilka warunków: pracować szybko, bezboleśnie dla pacjenta i wygodnie dla lekarza oraz być tanim w eksploatacji. Na rynku jest szereg laserów skutecznie epilujących - systemy diodowe, Nd:YAG, lasery aleksandrytowe oraz IPLe. Co więc, różni je między sobą? Po pierwsze szybkość działania, a co za tym idzie czas, jaki lekarz poświęca każdemu pacjentowi. Dla przykładu obszar wyepilowany aleksandrytem w 10 minut, Nd:YAGiem zajmie nam około dwudziestu, a diodą nawet do pół godziny, co ma wpływ zarówno na cenę zabiegu jak i komfort. Tymczasem pacjenci coraz mniej skłonni są do poddawania się procedurom przykrym czy bolesnym. I znów wygrywa tu laser aleksandrytowy z sekwencyjnym impulsem, ściśle skorelowanym z czasem relaksacji termicznej, znacznie zwiększającym zabezpieczenie pacjenta przed oparzeniem. Po trzecie, jeśli przy obliczaniu kosztu użytkowania weźmiemy pod uwagę ceny systemów oraz koszty potrzebnych do nich materiałów zużywalnych jak lampy czy kriogen, to laser aleksandrytowy znowu wypada relatywnie najtaniej.

Accent - do modelowania ciałaJakkolwiek w ofercie firmy Consultronix znajdują się wszystkie typy laserów oraz IPLi, używanych dzisiaj w dermatologii, do epilacji zdecydowanie rekomendujemy Państwu sekwencyjny laser aleksandrytowy jako skuteczne, szybkie i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Nadmierna tkanka tłuszczowa jest dziś poważnym problemem dla pacjenta i wyzwaniem dla lekarza. Mamy do wyboru szereg metod jak endermologia czy liposukcja. My rekomendujemy wyjątkowo skuteczny i w miarę komfortowy dla pacjenta system oparty o częstotliwość radiową. Urządzenie Accent zostało zaprojektowane do działania kontaktowego przy pomocy dwóch końcówek: jednobiegunowej i dwubiegunowej, odpowiednio dla objętościowego i powierzchniowego ogrzewania skóry. Dzięki temu fale radiowe w sposób kontrolowany penetrują tkankę na głębokość 2– 6 mm. Ogrzewanie tkanki w taki sposób poprawia wydolność naczyń żylnych i stan naczyń włosowatych, odmładza skórę poprzez przyspieszenie jej regeneracji i pobudzenie syntezy kolagenu. Wszystko to w konsekwencji daje mocne efekty wyszczuplające.

Harmony - system wielofunkcyjnyNajlepszym dopełnieniem do powyższych urządzeń mógłby być multiaplikacyjny system Alma Harmony, z możliwością przeprowadzania różnorodnych procedur jak zamykanie naczyń, leczenie trądziku czy likwidacja tatuaży. System kompletuje się z wymienialnych modułów, co pozwala na szeroki wybór dostępnych długości światła, a nawet rozwijania maszyny wraz ze wzrostem kliniki.

W ten sposób dysponujemy na przykład:

Jak więc kompleksowo wyposażyć gabinet dermatologiczny.... tylko w Consultronix!

Więcej informacji na temat laserów dermatologicznych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.