Dbajmy o jakość i komfort pracy - czyli BVI na sali operacyjnej

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/53/2015

To, że materiały jednorazowe znacząco poprawiają jakość pracy na okulistycznej sali operacyjnej wiemy wszyscy. Faktem jest również tendencja do zwiększania w szpitalach ilości „jednorazówek” i wypierania akcesoriów, które trzeba poddawać sterylizacji. Tendencja ta wynika z kilku zasadniczych powodów: po pierwsze bezpieczeństwa, po drugie łatwości użycia, po trzecie customizacji i wreszcie po czwarte ceny.

Ostatnie miesiące ujawniły nową tendencję na rynku „jednorazówek” mikrochirurgicznych, a mianowicie falę bardzo tanich, a zarazem kiepskich jakościowo produktów wytwarzanych głównie w Azji. Zwykle ceny takich akcesoriów są bardzo zachęcające, natomiast jakość ich wykonania, rodzaj materiałów, czy warunki sterylizacji pozostawiają wiele do życzenia. W tym przypadku sprawdza się zasada mówiąca o tym, że co tanie, to drogie…

Jak zatem dokonać właściwego wyboru i zapewnić sobie i pacjentowi bezpieczeństwo bez jednoczesnego narażania się na zbyt wysokie koszty? Jak rozsądnie i bezpiecznie zainwestować środki, aby kupić produkt bezpieczny, a zarazem sprawdzony?

Odpowiedzią na te wątpliwości jest firma znana niemal na każdym oddziale i to nie tylko okulistycznym. BD to symbol, który widnieje na większości „jednorazówek” na oddziałach: ortopedycznych, ratunkowych, laryngologicznych czy wewnętrznych. Również w okulistyce firma znana jest nie od dziś. Beaver-Visitec International – pion okulistyczny firmy, to marka, która niesie za sobą jakość, gwarancję powtarzalności i bezkompromisowe podejście do jakości. Oferuje swoim klientom gamę produktów, które w dowolny sposób pozwalają konfigurować asortyment zgodnie z profilem działalności danego oddziału. Zarówno narzędzia jednorazowe takie jak: noże mikrochirurgiczne, ostrza, kaniule, mikrostrzałki, choppery, rozwórki, manipulatory, pęsety czy nożyczki, jak i zestawy operacyjne, dają szeroką możliwość wyboru. Produkty posiadają gwarancję produkcji w UE, są produkowane pod kontrolą jakości w standardach europejskich, a ich ceny kalkulowane są indywidualnie dla konkretnej jednostki.

Koncentrując się na zestawach operacyjnych tzw. CustomKit’ach przygotowujemy je do takich procedur jak:
• operacje zaćmy,
• chirurgia okuloplastyki,
• chirurgia refrakcyjna,
• chirurgia szklistkowo – siatkówkowa,
• chirurgia jaskry,
• iniekcje doszklistkowe.

Tworzenie zestawów odbywa się poprzez dostosowanie asortymentu do indywidualnych potrzeb. Po dokładnym opracowaniu komponentów, kolejności ułożenia, rozmiarów i ilości poszczególnych elementów, następuje proces wdrożenia do produkcji. Po wyprodukowaniu CustomKit’u, zgodnie z założonymi ilościami, zestawy są dostępne w magazynie w Krakowie. Unikamy tym samym przerw w dostawie, czy długiego terminu realizacji. Po złożeniu zamówienia przez klienta paczka jest dostarczana do szpitala zwykle na następny dzień roboczy.

Podsumowując kwestię „jednorazówek” i customizacji na sali operacyjnej jeszcze raz podkreślę, że ten sposób pracy jest zdecydowanie najlepszym systemem organizacji asortymentu potrzebnego do przeprowadzenia procedury zaćmy, jaskry, refrakcji czy każdego innego zabiegu okulistycznego. Rozsądne zrównoważenie jakości i ceny daje optymalny produkt i pewność pracy. BVI ze swoim wieloletnim doświadczeniem, wysokimi standardami pracy i szerokim asortymentem produktów jest partnerem godnym zainteresowania i zachęcającym do współpracy. Wybierając markę taką jak BVI nie wpadamy w pułapkę firm, które oferując bardzo tanie produkty zapominają o jakości, ciągłości dostaw, czy gwarancji stałego i bezpiecznego asortymentu.
 
BVI

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Beaver-VisitecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.