Artykuły w CX News nr 1/17/2006:

Duże kabiny UVA i UVB

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia

Kabina 3 Series, amerykańskiego producenta, firmy Daavlin, wyposażona może być w 24 lub 48 lamp zarówno promieniowania UVA jak i NB UVB lub ich kombinacji, w zależności od przewidzianych zastosowań.

Laserowa fotoregeneracja

Aramis jest laserem Er:YAG emitującym światło o długości fali 1,54mm które jest doskonale absorbowane przez wodę zawartą w skórze. Głębokość penetracji rzędu 200 - 500 mm i precyzyjny dobór warunków ekspozycji (energii i ilości impulsów w sekwencji) umożliwia kontrolowaną akumulację energii w tkance, bez ryzyka termicznego uszkodzenia struktur otaczających.

Nowość - FILLAST Revitalising

Główny składnik Fillast EL Revitalising to kwas hialuronowy - mukopolisacharyd łączący z sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej. Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa, i z tego powodu jest stosowany w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających.

Technologia PPx - nowość w epilacji

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia

PhotoPneumaticTechnology - technologia ta opiera się na kombinacji światła o długości fali 450 – 600 nm (czyli z zakresu światła zielonego i niebieskiego), we współpracy z generowanym w końcówce podciśnieniem. Skóra zassana w kierunku źródła promieniowania zmienia swoje własności, fizyczne i mechaniczne. Cieńsza i o niższej koncentracji melaniny może być traktowana mniejszymi energiami w efektywny i co najważniejsze bezbolesny sposób.

VBeam - złoty standard

Laser Vbeam Candela należy do grupy impulsowych laserów barwnikowych. Jest pobudzany przez ksenonową lampę błyskową o wysokim natężeniu. Ośrodek aktywny laserów barwnikowych to rozpuszczone substancje organiczne, pozwalające na uzyskanie emisji laserowej w całym spektrum widzialnym. Emitowane przez Vbeam żółte światło, ma długość fali 595 nm i zgodnie z teorią selektywnej fototermolizy Andersona i Parrisha, jest dobrze pochłaniane głównie przez hemoglobinę, w niewielkim stopniu także przez melaninę.

Doda na wszystko

Autor: Witold Bereś

Kategoria: Kultura i nauka

Doda! Każdy, kto otarł się o media, zna ją. Biust i bezguście. Religijność i seks. Ostry język i rock. To, że gwiazdka stara się wybić skandalem i cyckami – to zrozumiałe. Ale w model Dody zapatrzyła się też rządząca klasa polityczna.

Twarde życie z oknach

 Ci z Państwa, którzy przyjrzą się uważnie karcie gwarancyjnej wystawianej przez Consultronix SA, pośród warunków gwarancji znajdą następujące zastrzeżenie:

W przypadku sprzętu komputerowego, użytkownik traci uprawnienia gwarancyjne po zainstalowaniu jakiegokolwiek oprogramowania nieautoryzowanego przez Dział Serwisu Consultronix S.A.

I zapewne zadadzą sobie pytanie: A właściwie dlaczego? Cóż, przyczyn jest kilka i postaram się je tutaj pokrótce omówić.

Wredność

Jestem satyrykiem. Satyryk to wredna istota. Czepia się. Znaleziono łabędzia w Toruniu. Cały naród jest przestraszony lub przynajmniej zaniepokojony. Satyryk nie. On będzie się czepiał.

I.M.D. - Intermedical konsekwentnie dąży do cyfyzacji swoich produktów

Autor: Leszek Piątek

Kategoria: Radiologia

Tag:

Radius DFG posiada dysk twardy do zapisu obrazów a oprogramowanie pozwala na ich obróbkę zarówno podczas zapisu jak i w “post procesingu”.

Nowości w mammografii

Kategoria: Radiologia

Flat E – HF oraz Lilyum to najnowsze propozycje aparatów mammograficznych w ofercie firmy Metaltronica.