Egzemplarze CX News:

CX News nr 1/47/2014

CX News nr 1/47/2014

W niniejszym numerze zachęcamy do przeczytania artykułu na temat otwarcia pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W kolejnym artykule możemy przeczytać o szwajcarskich lampach ASELight, dedykowanych dla medycyny.

 

W kolejnym dziale Okulistyka doktor Wiesław Kiszczyński opisuje własne doświadczenia z sali operacyjnej z fakoemulsyfikatorem OS3, a pani doktor Maria Liwacz dzieli się opinią o soczewkach PhysIOL 123. W dalszej części działu Okulistyka Dariusz Łagan odpowiada na pytanie: czy naprawdę należy przyzwyczaić się do mętów w ciele szklistym?

 

Dział dermatologiczny rozpoczyna artykuł dr n. med. Grażyny Kamińskiej-Winciorek na temat symulatorów czerniaka w dermatologii estetycznej. Następnie Ewa Majewska opisze jak prawidłowo skonfigurować wideodermoskop.


Z kolei w dziale diagnostyki obrazowej znajdziemy niezwykle ciekawy artykuł o robocie w sali hybrydowej czyli o Artis Zeego firmy Siemens, napisany przez kierownika produktu - Roberta Jakubowskiego.

 

Pod koniec numeru czekają na Państwa: felieton Krzysztofa Piaseckiego o tak popularnym temacie - Gender, opowieść Witolda Beresia o Marku Edelmanie oraz o jego biografii opisanej w książce "Marek Edelman Życie. Do końca". Prezes Krzysztof Smolarski rozpoczął trudny temat dotyczący naszego kraju: Skoro jest tak źle, to czemu jest tak dobrze?, równocześnie zapraszając do dyskusji. Numer tradycyjnie zamyka harmonogram szkoleń prowadzonych przez firmę Consultronix.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 4/46/2013

CX News nr 4/46/2013

Niniejszy numer rozpoczyna artykuł o systemie modułowym w budownictwie medycznym, który przebojem wchodzi na polski rynek. W kolejnym artykule możemy przeczytać o doświadczeniach chirurgicznych związanych z soczewkami HumanOptics.

W następnych artykułach związanych z okulistyką znajdziemy informacje o zaletach stosowania produktów firmy Arcad Ophta, nowoczesnych technologiach wykorzystanych w laserach firmy Valon oraz narzędziach do chirurgii witreoretinalnej 23G.

Dział dermatologiczny rozpoczyna artykuł dr med. Alexandra Witkowskiego o klinicznych zastosowaniach mikroskopii konfokalnej, a dr med. Grażyna Kamińska-Winciorek zapoznaje nas z cechami raka podstawnokomórkowego.
Z kolei w dziale diagnostyki obrazowej znajdziemy niezwykle ciekawy artykuł związany z analizą rynku rezonansów medycznych w Polsce, a dr n.med. Piotr Grzanka przedstawi zalety stosowania badań przesiewowych w diagnostyce raka płuc.

Pod koniec numeru czekają na nas felieton Krzysztofa Piaseckiego o udawaniu w trakcie paraolimpiady, opowieść Leszka Mazana oraz krótka historia kopalni soli w Wieliczce. Numer zamyka harmonogram szkoleń prowadzonych przez firmę Consultronix.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 3/45/2013

CX News nr 3/45/2013

Numer 3/45/2013 rozpoczyna artykuł firmy Siemens Finance o kosztach wymiany przestarzałego sprzętu medycznego na nowy. Na kolejnej stronie będą mogli się Państwo zapoznać z nowymi trendami w estetyce, czyli jak wprowadzić awangardę w gabinecie. Szczególnie godnym polecenia jest artykuł prof. Grałek dotyczący RetCamu w praktyce okulistycznej a także opis własnych doświadczeń z urządzeniem Optos 200Tx dr n. med. Joanny Dolar-Szczasny i dr hab. n. med. Anny Święch-Zubilewicz.
W dziale dermatologii Pan Aleksander Witkowski wprowadzi nas w tematykę mikroskopii konfokalnej, czyli jak patrzeć w głąb skóry. Pani dr med. Grażyna Kamińska-Winciorek zapozna nas ze wzorcem siateczkowatym.
W dziale diagnostyki obrazowej Robert Jakubowski opisuje innowacje w terapii interwencyjnej, przedstawiając rodzinę systemów Artis firmy SIEMENS. Natomiast Piotr Wawrzyńczyk zaprezentuje innowacyjną wersję mammografu firmy SIEMENS - MAMMOMAT Inspiration Prime, zainspirowany niską dawką. W ostatnim artykule diagnostyki obrazowej przedstawiamy nietypowe zdjęcia rentgenowskie muszli. Tym razem w urologii możecie przeczytać o metodach laserowej terapii łagodnego rozrostu prostaty. W dziale kultura i nauka warto zwrócić uwagę na felieton Krzysztofa Piaseckiego. Na końcu jak zawsze znajdziecie aktualną ofertę szkoleń.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 2/44/2013

CX News nr 2/44/2013

W tym numerze szczególnie polecam artykuł o rekonstrukcji przedniego odcinka oka z wykorzystaniem sztucznej tęczówki, autorstwa wyśmienitych specjalistów w tej dziedzinie, prof. Marka Rękasa, oraz doktorów Michała Patyk i Dominika Bronickiego. Jest to już druga operacja wszczepienia sztucznej tęczówki, przeprowadzona w Polsce i miejmy nadzieję, że niedługo takie zabiegi będą u nas w standardzie. Poza tym w dziale okulistyki prezentujemy zupełnie nową, jedyną na rynku trzyogniskową soczewkę wewnątrzgałkową do widzenia bliskiego, pośredniego i dalekiego.

Zapraszam również do przeczytania bardzo ciekawego artykułu, będącego drugą odsłoną z akcji Okuliści dla Afryki dr Iwony Filipeckiej. W dziale dermatologii dr Halina Bręborowicz zapozna nas z alternatywą dla tradycyjnej chirurgii powiek. A następnie
doktorzy Sylwia Malinowska i Robert Mlosek udowodnią skuteczność lasera iPixel poprzez badania ultrasonografem wysokich częstotliwości.

Radzimy również na co należy zwrócić uwagę przy zakupie wideodermoskopu. Natomiast w diagnostyce obrazowej przedstawiamy nietypowe, bo kwiatowe zdjęcia rentgenowskie oraz zaprezentujemy najnowszy cyfrowy aparat rtg z ramieniem C firmy Siemens. Tym razem w urologii możecie przeczytać o kasecie Vela QI, który idealnie sprawdza się również w nieurologicznych zastosowaniach. W dziale kultura i nauka, jak zwykle można liczyć na Krzysztofa Piaseckiego i poćwiczyć umysł rozwiązując krzyżówkę. Na końcu tradycyjnie znajdziecie aktualny harmonogram szkoleń.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 1/43/2013

CX News nr 1/43/2013

CX News 1/43/2013 rozpoczyna artykuł o pierwszej dziecięcej sali hybrydowej w Europie, która powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, dzięki środkom z Fundacji Radia ZET.

W okulistyce dr n. med. Agnieszka Ćwiklińska w ciekawy i szczegółowy sposób opisuje pierwszą implantację sztucznej tęczówki w Polsce przeprowadzonej w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.  Polecamy artykuł dr n. med. Iwona Filipecka opisujący akcję „Okuliści dla Afryki”, której sama była pomysłodawcą. W dziale okulistyki nie zabraknie również nowości.

W dziale dermatologii zapraszam do przeczytania wywiadu z panią prof. dr hab. n. med. Lidią Rudnic-ką na temat dermoskopii w Polsce. Dalej w diagnostyce obrazowej możecie się zapoznać ze zmianami w ofercie firmy Siemens.

W urologii dr Albert Gugała dzieli się swoimi doświadczeniami w pracy z aparatem Thermaspec. Serwis tym razem radzi nam jak skutecznie ładować akumulatory, by dłużej żyć. Na końcu, znajduje się fotorelacja z obchodów 25-lecia istnienia naszej firmy Consultronix.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 4/42/2012

CX News nr 4/42/2012

CX News 4/42/2012 rozpoczyna druga część artykułu o tym co nas czeka i o czym powinniśmy pamiętać, gdy już dostaniemy dotacje z Unii Europejskiej.

W okulistyce dr hab. med. Bartłomiej J. Kałużny dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z nową techniką laserowej korekcji wzroku - transPRK, następnie można zapoznać się z opiniami nt. skaningowego oftalmoskopu laserowego 200Tx. W dziale okulistyki nie zabraknie również nowości.

Dział dermatologiczny rozpoczyna artykuł dr. Jacka Calika o dermatoskopii cyfrowej, a dr Iwona Krędzielak-Manikowska opisuje zabieg i działanie Accenta Ultra.

W dziale diagnostyki obrazowej, znajduje się artykuł na temat nowych na rynku medycznym aparatów rtg z ramieniem G firmy Swemacimaging. O wczesnym leczeniu kamicy układu moczowego z pewnością dużo można dowiedzieć się z artykułu pana Marka Łęckiego.

W dziale serwisowym przedstawione zostało podsumowanie „wakacyjnej akcji serwisowej”.

Do działu kultury i nauki dołączył Witold Bereś, którego najnowsza książka niedługo trafi do wybranych księgarni.

Nie zapominając o tym, że nasz wydawca kończy w tym roku 25 lat, prezes Krzysztof Smolarski przybliży nam historię firmy Consultronix oraz zdradzi plany na najbliższą przyszłość. Na końcu zamieszono jak zawsze, aktualny harmonogram szkoleń na nowy rok.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News