Artykuły w CX News nr 3/22/2007:

System częstotliwości radiowej Accent firmy Alma

Niezależnie od stosowanej diety czy wykonywanych ćwiczeń, wraz z upływem czasu niektóre partie ciała ulegają szybszemu zwiotczeniu, zaś oznaki cellulitu pojawiają się u osób w każdym wieku, niezależnie od tuszy. Próby jego niwelacji, poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia, w wielu przypadkach okazują się nieefektowne.

Piwnica na dobre i na lepsze

Autor: Witold Bereś

Kategoria: Kultura i nauka

Pamiętam jak pod koniec lat 70. wymknąłem się do zakazanej Piwnicy, gdzie – jak babcia mawiała – była jeno ruja i poróbstwo. Ale i ci, którym ruja i poróbstwo nie szkodziły, przekonywali, że Piwnica to trup, a artyści skończyli się z odejściem Demarczyk. Dziwnych terminów nie rozumiałem, więc poszedłem. I do dziś nie żałuję. Choć nadal słyszę: - Daj sobie spokój z tą piwnicą, skończyła się wraz z odejściem (tu wpisać: Turnaua, Szałapak, Preisnera…).

OS3 Oertli - fakoemulsyfikator do przedniego i tylnego odcinka

Fakoemulsyfikator OS3 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem do chirurgii przedniego i tylnego odcinka oka.

Soczewki HumanOptics - Toryczne i dyfrakcyjne

Nowe soczewki wewnątrzgałkowe MicroSil Toric są interesującą propozycją niemieckiej firmy HumanOptics. Soczewka Toryczna daje nowe rozwiązanie w leczeniu zaćmy u osób z dużym astygmatyzmem, poprawia ostrość wzroku do dali, eliminując tym samym konieczność stosowania dwóch różnych par okularów.

Stół operacyjny 500XLE

Stół chirurgiczny umożliwia przygotowanie pacjenta do zabiegu, sam zabieg oraz transport pacjenta do sali pooperacyjnej. Konstrukcja fotela, rozmieszczenie przycisków sterujących oraz ergonomiczne siedzisko pacjenta zostały zaprojektowane przy uwzględnieniu wymagań chirurgów operujących w warunkach sterylnych.

Przewoźny aparat RTG Basic

Autor: Iza Pytko

Kategoria: Radiologia

Tag:

Znany i lubiany przewoźny aparat RTG Basic firmy Intermedical został wyposażony w nowy panel kontrolny z graficznym wyświetlaczem typu „touch screen”.

Radius DFG – cyfrowy aparat RTG z ramieniem C

Wydaje się, że wprowadzanie rozwiązań cyfrowych w aparatach RTG stało się obecnie jednym z ważniejszych trendów rozwoju w radiologii. Tą drogą podąża także firma IMD (InterMedical), która konsekwentnie wprowadza w swoich aparatach coraz nowsze i efektywniejsze cyfrowe rozwiązania technologiczne. Na wystawie MEDICA 2007 w Dusseldorfie InterMedical przedstawił między innymi kolejną wersję cyfrowego aparatu śródoperacyjnego – Radius DFG.