Artykuły w CX News nr 2/24/2008:
Dotacje z UE dla przedsiębiorców z branży medycznej
Autor: Agnieszka Świtała
Kategoria: Finanse
Nowy okres programowania Unii Europejskiej daje nowe możliwości sięgania po dotacje na rozwój działalności gospodarczej w różnych dziedzinach, w tym w branży medycznej. Na lata 2007-2013 dla każdego z 16 województw został utworzony odrębny Regionalny Program Operacyjny uwzględniający specyficzne potrzeby i uwarunkowania rozwojowe danego regionu, za pomocą którego można sięgać po dotacje unijne.
Uproszczenie procedury akceptacji dla lekarza
Autor: Tomasz Kukulski
Kategoria: Finanse
Zmierzając do skracania wspomnianego czasu, Siemens Finance postanowił w przypadku praktyk lekarskich oraz spółek, w których występuje poręczenie lekarza zmniejszyć ilość wymaganych do oceny transakcji dokumentów.
Mikroskop spekularny EM–3000 - dokładny i łatwy w obsłudze
Autor: Ewa Wesołowska-Kiełb
Kategoria: Okulistyka
Mikroskop spekularny EM-3000 to urządzenie, które pozwala na bezkontaktowy pomiar komórek śródbłonka.
Soczewki Volk po prostu najlepsze
Autor: Ewa Wesołowska-Kiełb
Kategoria: Okulistyka
Soczewki Volk idealne do diagnostyki.
Spektralna koherentna tomografia optyczna Spectral OCT SLO
Autor: Jan Łabza
Kategoria: Okulistyka
Technologia koherentnej tomografii optycznej OCT jest relatywnie młoda, ale rosnące zapotrzebowanie na badania wewnętrznych struktur dna oka spowodowały wytężone prace nad udoskonaleniem dotychczasowych skanerów OCT. Firma OTI – światowy producent m. in. wysokiej klasy okulistycznych aparatów ultrasonograficznych – wprowadziła w tym roku do swojej oferty spektralny skaner tomograficzny, który jest następcą urządzenia działającego w technologii czasowej (time domain OCT).
Współczesne możliwości zastosowania optycznej koherentnej tomografii we wczesnej diagnostyce jaskry
Autor: dr hab. Iwona Grabska-Liberek
Kategoria: Okulistyka
Wraz z szybkim rozwojem nowoczesnych, okulistycznych technik obrazowania w ostatnich latach, wczesna diagnostyka jaskry zyskuje nowe narzędzia, pomocne w rozpoznawaniu tej neuropatii. Jednym z takich urządzeń jest optyczna koherentna tomografia, na której znaczenie na tym polu, a także możliwe przyszłe zastosowania, zwrócono uwagę już ponad 10 lat temu. Od tego czasu technika OCT stale się rozwijała – poprawiono rozdzielczość skanów oraz, co bardzo ważne z praktycznego punktu widzenia – wprowadzono normatywne bazy danych dla oceny parametrów warstwy włókien nerwowych siatkówki.
Depilacja laserowa
Autor: dr n. med. Paweł Kołtowski
Kategoria: Dermatologia
Gładka i jedwabista skóra to marzenie a powoli też i standard wśród większości kobiet a nawet mężczyzn. Szczególnie dzisiaj za nieestetyczne uważa się posiadanie widocznego owłosienia, zwłaszcza, jeżeli problem ten dotyczy damskiej twarzy czy nóg. Gabinety kosmetyczne od dawna oferują zabiegi usuwania włosów, dopiero jednak rozwój techniki laserowej pozwolił na epilację, którą można uznać za permanentną, czyli nie pozwalająca na odbudowę włosa przez minimum kilka lat.
Laser Nd:Yag Mydon z EVLT
Autor: Anna Piotrowska
Kategoria: Dermatologia
Znany i sprawdzony laser Nd:YAG Mydon został wyposażony w nową technologię – EVLT (endovenous laser therapy) – pozwalającą na laseroterapię żylaków.
Radiofrekwencja RF
Autor: lek. Marta Raczkowska-Muraszko
Kategoria: Dermatologia
Energia fal radiowych (radiofrekwencja, RF) jest rodzajem energii elektromagnetycznej z zakresu 300 MHz – 3 kHz. Fale radiowe stymulują skórę osiągając efekt termiczny podobny do efektów działania lasera czy IPL’a.
VivaScope 1500
Autor: Anna Piotrowska
Kategoria: Dermatologia
Skanujący laserowy mikroskop konfokalny VivaScope 1500