Słowo od wydawcy:

 Urszula Blichowska

Drodzy Czytelnicy,

mamy przyjemność oddać w Wasze ręce świąteczny numer Magazynu Medycznego CX News. Mam nadzieję, że również i tym razem każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

 

W niniejszym numerze będziecie mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w dziedzinie urologii, okulistyki, diagnostyki obrazowej oraz dermatologii. Dodatkowo możecie dowiedzieć się o możliwościach dofinansowania, jakie daje Unia Europejska. W dziale okulistyki dr n. med. Witold Korzekwa dzieli się swoją opinią i doświadczeniem na temat sprzętu do fakoemulsyfikacji i witrektomii. W dziale dermatologii dr n. med. Grażyna Kamińska-Winciorek opisuje znamię błękitne, a dokładnie metody rozpoznania i sposób postępowania u konkretnych grup Pacjentów. Oprócz tego zostaną przedstawione nowości z kongresu EADV, który odbył się w Lizbonie. Natomiast kolejny artykuł z cyklu Harmonia w Twoim Gabinecie przybliży Wam głowicę LEDową, która dopiero podbija rynek dermatologiczny. Z zagadnień urologicznych zapoznacie się z laserem thulowym, nowej generacji Vela XL, który już pojawił się w Polsce. W dziale kultura i nauka Krzysztof Piasecki, z pewnością wywoła uśmiech u każdego, felietonem o sile Ducha. Pod koniec, jak zawsze znajdziecie aktualny harmonogram szkoleń oraz relację z ostatnich Wetlabów Witrektomia widzianych oczami doc. dr hab. n. med. Roberta Rejdaka.

 

To tylko nieznaczna część poruszonych w tym numerze tematów, dlatego gorąco zachęcam do lektury.

 

Korzystając z okazji zbliżających się Świąt w imieniu całej Redakcji CX News pragnę złożyć wszystkim Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia. Pełnych spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia, wypoczynku w gronie najbliższych oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość. W zbliżającym się Nowym Roku 2012 życzę Wam spełnienia najskrytszych marzeń, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

 

Urszula Blichowska
Redaktor naczelny