Słowo od wydawcy:

 Urszula Blichowska
Drodzy Czytelnicy,

z przyjemnością oddaję w Wasze ręce już 47. numer Magazynu Medycznego CX News. Na początku chciałam Państwu bardzo podziękować, bo bez Was nasz kwartalnik wyglądałby zupełnie inaczej. Dzięki Waszym uwagom, opiniom i licznym sugestiom CX News przybrał obecny kształt i formę. Ale nie piszę o tym bez powodu właśnie teraz, już wszystko wyjaśniam.

Ile osób z Państwa jest już szczęśliwym posiadaczem smartfona? A może macie również tablet, albo po prostu laptopa? Koniec roku i początek kolejnego zawsze jest bogaty w wiele statystyk, raportów, podsumowań i prognoz. Tak też było i tym razem. Z końcem roku 2013 opublikowano, że 6% światowej populacji posiada tablet, 20% przenośny komputer, a 22% smartfon. Z danych zebranych w połowie stycznia wynika, że im młodszy wiek, tym więcej osób korzysta z internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Jednocześnie, dane zebrane z kilku ostatnich lat pokazują, że to się zmienia i w każdej grupie wiekowej obserwuje się coraz większy wzrost użytkowników tych nowoczesnych urządzeń. Nic dziwnego, w końcu obecnie najmocniejsze smartfony, tak beztrosko noszone przez nas w kieszeniach, dysponują mocą obliczeniową jeszcze do niedawna niedostępną dla dużych, ciężkich i zasilanych z „gniazdka” komputerów PC. Najnowszy raport Cisco mobile Visual Networking Index przewiduje niebywały wzrost ruchu w sieciach mobilnych, bo aż 11-krotny w przeciągu lat 2013-2018. Na postawie tych wszystkich danych i statystyk wyraźnie widać, jak bardzo świat zmierza w stronę mobilności.

My wzięliśmy sobie te trendy do serca i z początkiem nowego roku uruchomiliśmy nową odsłonę witryny firmy Consultronix (www.consultronix.pl). Nowa strona jest lżejsza, przejrzysta, dostosowana do aktualnych trendów i przede wszystkim mobilna. Z łatwością dostosowuje się do urządzenia, na którym jest otwierana. Idealnie sprawdza się w warunkach „dotykowych”, a to wszystko po to by Państwo mieli do nas łatwiejszy dostęp. Na miarę czasów mobilnych. Jednak zdajemy sobie sprawę, że naszą stronę można jeszcze udoskonalić, ale do tego potrzebujemy Państwa pomocy, jak w przypadku niniejszego magazynu. Dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, sugestie i pomysły, które pozwolą nam usprawnić naszą stronę, tak by każdy z Was z przyjemnością z niej korzystał. Dlatego zapraszam zarówno do niniejszego numeru jak i na stronę www.consultronix.pl.

Urszula Blichowska
Redaktor naczelny