Słowo od wydawcy:

 Urszula Blichowska

Drodzy Czytelnicy,


z przyjemnością oddaję w Wasze ręce 48. numer naszego Magazynu Medycznego CX News. Jak zawsze staraliśmy się poruszyć tematy z wielu dziedzin, nie tylko medycznych, tak by każdy z Was znalazł coś dla siebie w letnie popołudnie.

Jednakże zachęcamy Was także, do aktywnego spędzania czasu! Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was nie ma na to czasu, może więc dobrym rozwiązaniem byłoby wybranie roweru, jako środka transportu do pracy? Korzyści płynące z takiego rozwiązania są ogromne. Po pierwsze, jazda na rowerze poprawia pracę całego organizmu, zwiększa wydolność układów krążenia i oddechowego, przez co ogólnie podnosi sprawność fizyczną. W zależności od sposobu jazdy, może rzeźbić mięśnie, bądź też spalać tkankę tłuszczową. Pomaga się odstresować i generalnie poprawia samopoczucie poprzez wydzielanie endorfiny. Zresztą, jazda na rowerze jest po prostu modna, i przede wszystkim przyjazna dla środowiska. Jak już jesteśmy przy ekologii, to pomyślmy o ekonomii. Wystarczy wspomnieć, że jazda na rowerze pozwala zmniejszyć wydatki na benzynę, bilety oraz parkingi. Należy wspomnieć, że coraz więcej firm (na przykład Consultronix) idąc z duchem czasu, oferuje swoim pracownikom premie za każdy dojazd do pracy na rowerze.

Dlatego zachęcam Wszystkich do aktywnego poszukiwania rowerowych przygód i do przeczytania nie tylko rowerowego artykułu w niniejszym numerze.

Pozdrawiam serdecznie,

Urszula Blichowska

Urszula Blichowska
Redaktor naczelny