Słowo od wydawcy:

Anna Wachowska
Szanowni Czytelnicy,
nadszedł czas na zmiany, również w naszym piśmie, a mianowicie opieka nad CX News’em została powierzona w moje ręce. Mam zaszczyt zastąpić na stanowisku redaktora naczelnego Urszulę Blichowską (znaną większości jako Wszołek), przed którą postawiono w CX nowe zawodowe wyzwania. Korzystając z tej niepowtarzalnej okazji, chciałabym serdecznie podziękować Urszuli za kilka lat ciężkiej pracy oraz za wykreowanie nowego wizerunku kwartalnika, którym od teraz będę miała wielką przyjemność kierować.

W tym numerze szczególną uwagę poświęcamy mikroskopii konfokalnej, a dokładnie jej ciekawemu zastosowaniu, czyli diagnostyce chorób włosa. Szczerze zachęcam także do przeczytania artykułu młodych naukowców ze Szpitala Jana Pawła II, którzy wprowadzą nas w świat SEM’ów. Tematyka pozostałych artykułów została pieczołowicie dobrana i zróżnicowana, po to by każdy bez trudu znalazł dla siebie coś odpowiedniego.

Na wspólny początek mam przyjemność podzielić się z Państwem jeszcze jedną informacją. Magazyn CX News objął patronatem medialnym Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE – Hospital, które odbędą się w dniach 8-10 października 2014 r. w Warszawie i będą poświęcone prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauk medycznych. Ponadto CX News wspiera także kulturowe instytucje patronując Krakowskiemu Teatrowi Scena STU oraz Operze Krakowskiej.

Na koniec pragnę wspomnieć o przypadającym w grudniu, okrągłym jubileuszu 50-tego wydania CX News. Taki jubileusz to nie tylko święto, ale również doskonała okazja do zmian. Dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za wszystkie Państwa uwagi oraz propozycje. Jesteśmy ciekawi co widzielibyście inaczej, o czym chcielibyście czytać w naszym magazynie, ale także o tym co najbardziej się Państwu podoba i czego nam życzycie z okazji zbliżającego się jubileuszu. Uwagi proszę kierować na adres redakcja@cxnews.pl. Najciekawsze wpisy opublikujemy w numerze jubileuszowym.

Jeszcze raz, witając się z Państwem, życzę miłej lektury,

Anna Wachowska
Redaktor naczelny