Słowo od wydawcy:

Anna Wachowska
W imieniu całej redakcji przekazuję w Państwa ręce kolejny 50-ty już numer naszego kwartalnika. Jest on dla nas szczególny, ponieważ wraz z jubileuszowym wydaniem, świętujemy także 15 lat istnienia CX News’a na rynku medycznym w Polsce. 

Przez te lata kwartalnik ewoluował. Z dwukartkowej broszury zmienił się w obszerny magazyn medyczny. Mówiąc o rozwoju CX News’a chcę gorąco podziękować wszystkim, którzy mieli w nim swój udział. Niestety, w krótkim wstępie nie sposób wymienić wszystkich i podziękować każdemu z osobna. Mimo to pragnę szczególnie wyróżnić lekarzy dzielących się z nami wiedzą z różnych dziedzin medycyny, pracowników firmy Consultronix informujących nas o nowinkach ze świata zagranicznych producentów, a także grafików, którzy zadbali o nowy wygląd naszego magazynu. 

Wśród zasłużonych w doskonaleniu naszego magazynu nie sposób nie wspomnieć o naszym stałym felietoniście, księdzu biskupie Tadeuszu Pieronku, który w tym roku otrzymał Laur Krakowa XXI wieku. Korzystając z okazji, pragnę przekazać serdeczne gratulacje Laureatowi. 

Trzymając w ręku wydanie jubileuszowe magazynu zapewne zauważyliście Państwo jego zwiększoną objętość. Zadbaliśmy bowiem o to, aby numer zawierał jeszcze więcej treści, które mogą Państwa zainteresować. W tym numerze pragnę zwrócić uwagę na reportaż, którego bohaterem jest prof. Jerzy Szaflik, towarzyszący nam od czasu, gdy był młodym docentem z Sosnowca, aż po dzień dzisiejszy. 

Z okazji naszego jubileuszu, w tym numerze znajdziecie Państwo lekko odmienioną krzyżówkę łączącą zagadnienia medyczne, „Consultronix’owe” i nie tylko... Zachęcam również do wzniesienia kielicha do ust wraz z Krzysztofem Piaseckim, któremu obiecujemy, że CX News nie odejdzie na emeryturę. 

I na koniec, korzystając z niepowtarzalnej okazji, pragnę w imieniu całego zespołu Consultronix życzyć Wam, nasi szanowni Czytelnicy zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a także dużo odpoczynku i radości. Oby Nowy Rok niósł ze sobą same dobre chwile i pozwolił na spełnienie nawet najodważniejszych marzeń. 

Miłej lektury,

Anna Wachowska
Redaktor naczelny

Lista artykułów w CX News nr 4/50/2014: