FotoFinder dermoscope wireless - konfiguracja na miarę potrzeb klienta

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/56/2016

Zapewne wielu z Państwa chciałoby wykonywać zdjęcia znamion za pomocą niewielkiego, poręcznego urządzenia, z daleka od komputera i bez konieczności podłączania go do prądu. Czy nie przyjemnie byłoby przeglądać wykonane zdjęcia na iPadzie, gdy w gabinecie brak miejsca na rozbudowany system z dużym monitorem? 

Dobrą wiadomością jest fakt, że to wszystko jest już możliwe z nową konfiguracją FotoFinder dermoscope wireless. Firma FotoFinder przedstawia nowe, wygodne i bezprzewodowe rozwiązanie wideodermoskopowe, przeznaczone zarówno do małych gabinetów, jak i dużych klinik. 

Zestaw opiera się na wykorzystaniu urządzenia handyscope. Jest to lekka i wygodna w użyciu nakładka na iPhone’a (dostępna na modele iPhone’a: 4, 4s, 5, 5s i 6), która umożliwia obrazowanie znamion i skóry głowy w trybie polaryzacyjnym oraz z immersją, gwarantując wysokiej jakości powiększenie optyczne do 20x. 
 
Universe Wireless 

Oprogramowanie FotoFinder Universe, wraz z bazą danych, instalowane jest na Państwa komputerze lub laptopie. Z oprogramowaniem możemy połączyć od jednego do trzech iPhone’ów. Zdjęcia wykonane iPhone’em z nakładką handyscope są przesyłane i przechowywane w wirtualnej karcie pacjenta w oprogramowaniu na komputerze. 

Rozwiązaniem, które sprawdzi się w większych klinikach jest możliwość instalacji oprogramowania, służącego do przeglądania zdjęć znajdujących się w bazie, na nawet dwóch dodatkowych iPadach. Personel kliniki może wykonywać pacjentom fotodokumentację, którą lekarz następnie przegląda i konsultuje z pacjentem podczas wizyty. To wygoda i oszczędność czasu każdego specjalisty. 
 
Baza danych 

Indywidualnie dopasowaną konfigurację możemy zaproponować także aktualnym użytkownikom systemów FotoFinder. Po podłączeniu urządzenia mobilnego handyscope do Państwa systemu, można przesyłać zdjęcia do wirtualnej karty pacjenta w programie – szybko i bezprzewodowo. Po więcej szczegółów i indywidualnie dopasowaną do potrzeb konfigurację sprzętową, zapraszam serdecznie do kontaktu z Działem Dermatologii.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.