FotoFinderdermoscope HD

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/21/2007

Tag:

Najnowsza wersja systemu FotoFinder do wizualizacji, archiwizacji i oceny zmian melanocytowych i nie-melanocytowych.

FotoFinderdermoscopeHD Rak skóry jest najczęstszym i najszybciej postępującym z nowotworów, wciąż jednak w prawie 100% uleczalny, jeśli wykryty we wczesnym stadium. Foto Finder dermoscope HD to odpowiedź na potrzebę wczesnego wykrywania i diagnozowania niepokojących zmian skórnych, następca obecnego na rynku od lat systemu Foto Finder dermoscope II.

Realizuje wszystkie dostępne dotychczas funkcje systemu Foto Finder dermoscope II – analizy zmian barwnikowych (MoleAnalizer), tworzenia profilu włosa (TrichoScan), czy wykrywania nowopowstałych zmian (BodyScan) rozszerzając możliwość archiwizacji o zdjęcia w wysokiej rozdzielczości - High Definition – skąd skrót HD. Umożliwia to współpraca systemu on-line z wysokiej klasy aparatem cyfrowym Cannon G7,FotoFinderdermoscopeHD który przesyła zdjęcia bezpośrednio do rekordu diagnozowanego dotychczas tylko przy pomocy kamery pacjenta. Dodatkowa dokumentacja, w szczególności jakość zdjęć rozszerza zastosowanie Foto Finder dermoscope HD o wszelką dokumentację związaną z zabiegami medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej.

Długoterminową obserwację prowadzi się jak poprzednio, budując bazę danych pacjenta z zapisem zdjęć z kolejnych wizyt, nowością jest jednak nowa wersja programu do wykrywania nowopowstałych zmian - BodyScan Pro, który wymaga od lekarza mniejszej staranności w wykonaniu zdjęć, znacznie skracając i upraszczając cała procedurę.

System zyskał dodatkowo nowy stolik, który może być jednocześnie stojakiem pod kamerę i aparat cyfrowy, komputer oraz potrzebne akcesoria. Poszczególne programy, jak MoleAnalizer czy opisany już BodyScan, rozszerzone zostały o wybór źródła zdjęcia (kamera bądź aparat), ułatwienie kalibracji czy automatyczny BackUp, co do tej pory pozostawało na głowie lekarza. Co więcej system będzie współpracował z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft - Windows Vista, na co nie pozwalają jeszcze jego poprzednie wersje.

Więcej informacji na temat sprzętu medycznego do dermatoskopii znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.