Gazy śródoperacyjne - komfort na sali operacyjnej

Francuska frma Arcad jest znana nie tylko z produkcji olejów silikonowych, dekaliny i oktaliny ale również z gazów śródoperacyjnych używanych podczas operacji witreoretinalnych.

Dzięki współpracy z lekarzami okulistami frma Arcad, w ciągu 15 lat istnienia na rynku, stworzyła produkty, które osiągnęły najwyższą jakość wśród preparatów używanych w codziennej praktyce chirurgicznej.


W swojej ofercie frma Arcad posiada trzy rodzaje gazów :
•     Arceole SF6 stosowany w przypadku oderwania siatkówki bez proliferacji (czysty gaz), retinopatii cukrzycowej, przedarcia siatkówki czy uszkodzeniu oka.
•     Arceole C2F6  stosowany przy oderwaniu siatkówki (mieszanka gaz + powietrze po witrektomii), otworze w plamce i przedarciu siatkówki.
•     Arceole C3F8 do PVR (witroretinopatia proliferacyjna).

Gazy Arceole stosuje się szybko i łatwo. Sterylny zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria (przetestowany fltr 0.22 mm, strzykawka i igła) potrzebne do zastosowania podczas jednego zabiegu. Szybkie przygotowanie (niespełna 1 minuta) pozwala na wybór odpowiedniego gazu bez konieczności pomocy drugiej osoby.

Arcerole C3F8

Dodatkową zaletą dla lekarza jest możliwość wyboru zestawu multidose, który zawiera gaz o pojemności 30 ml, 3 strzykawki i 3 fltry. Dzięki temu lekarz jest w stanie wykonać 3 oddzielne zabiegi bez strat produktu. Warto również dodać, że produkt jest łatwy do przechowywania i używania, oraz w 100% bezpieczny dla pacjenta.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.