Harmonia w twoim Gabinecie - HarmonyXL - głowica Cooled Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Głowica Cooled Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm przeznaczona jest do likwidacji powierzchownych i głębokich zmian naczyniowych: teleangiektazji, naczyniaków płaskich, jeziorek żylnych itp. Urządzenie wyposażone jest w unikalną końcówkę chłodzącą naskórek w trakcie zabiegu, co znacznie podnosi uczucie komfortu przez pacjenta. Ciągłe kontaktowe chłodzenie w głowicy całkowicie zastępuje inne zewnętrzne urządzenia chłodzące.


Głowica Cooled Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm jest lekka, posiada ergonomiczną budowę, co ułatwia pracę operatorowi. Zabieg jest szybki, bezpieczny, dający spektakularne efekty z minimalnym czasem rekonwalescencji pacjenta.

Specyfikacja techniczna głowicy Cooled Long
Pulsed Nd:YAG 1064 nm
•     źródło światła: długoimpulsowy Nd:YAG
•     długość fali: 1064 nm
•     gęstość energii: 30-450 J/cm2
•     plamki zabiegowe: 2 mm, 6 mm, 10 mm (opcja)
•     czas trwania impulsu: 10, 12, 15 , 45 ms
•     częstotliwość: 1 Hz

Multitechnologiczny i multiaplikacyjny system Harmony XL:
•     Najbardziej wszechstronna platforma laserowa na rynku
•     Technologia Plug&Play
•     Ponad 20 różnych procedur medycznych
•     11 różnych technologii:
       -AFT
       -UV
       -FD Q-Switched 532
       -LP Nd:YAG 1320
       -Pixel Er:YAG 2940
       -Alexandrite 755
       -Near-infrared lite (NIR)
       -LP Nd:YAG 1064
       -Er:YAG 2940
       -SHR
       -LED
•     Ponad 60 procedur z aprobatą FDA, m. in.:
      -rejuwenacja skóry
      -leczenie trądzika
      -zmiany naczyniowe
      -hypopigmentacja
      -resurfacing skóry
      -likwidacja tatuaży
      -frakcyjny ablacyjny resurfacing skóry
      -epilacja
      -blizny potrądzikowe
      -zmiany pigmentacyjne
      -peeling laserowy
      -ujędrnianie skóry
      -zmarszczki
•     Gwarancja szybkiego zwrotu inwestycji
•     Łatwy w obsłudze bezpieczny i wszechstronny

 Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.