Harmonia w Twoim Gabinecie. HarmonyXL - głowica iPixel ER ER:YAG 2940 nm

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 3/37/2011

iPixel ER to najnowsza i najszybsza głowica lasera Er:YAG firmy Alma Lasers. Została zaprojektowana do użytku z platormą  Harmony XL, dla takich zabiegów jak rejuwenacja skóry, resurfacing, likwidacja zmarszczek czy blizn. 
 
Szybszy zabieg
Nowością w technologii iPixel ER są dwie małe rolki, umieszczone na końcu modułu, które umożliwiają równomierny i bardziej precyzyjny ruch końcówki lasera, po obszarze zabiegowym. W odróżnieniu od tradycyjnych laserów, wykorzystujących technikę „stemplowania” lub skanowania, moduł iPixel ER pozwala na wykonanie zabiegu z wysoką skutecznością, w znacznie krótszym czasie.
 
Wydajność
Częstotliwość z jaką pracuje końcówka iPixel ER wynosi 4 Hz, co przy rzędzie 7 mikrourazów oznacza agresywniejsze, a także szybsze działanie, niż w przypadku standardowej, kwadratowej plamki. Porównując iPixel ER do tradycyjnego, stacjonarnego Pixela erbowego o plamkach 7x7 lub 9x9, energia, przypadająca na jeden pixel w przypadku iPixel ER jest dziesięciokrotnie wyższa. Większa moc iPixel ER pozwala na zwiększenie strefy termicznej oraz ablacji dookoła mikrourazu dokonanego w skórze, co w konsekwencji przełoży się na lepsze rezultaty pozabiegowe.   
 
Krótszy czas rekonwalescencji
Odpowiedniej wielkości przestrzenie między mikrourazami stanowią rezerwuar nieuszkodzonej skóry, który znacznie ułatwia gojenie się leczonej powierzchni i powoduje przebudowę kolagenu. Wpływa to korzystnie na efektywność zabiegu, a także znacznie skraca czas rekonwalescencji.
 
Zalety głowicy iPixel ER: 
•  Wysoka moc 
•  Lepsze rezultaty pozabiegowe
•  Minimalny okres rekonwalescencji
•  Praca na wszystkich fototypach
 
 
Specyfkacja techniczna końcówki iPixel ER
Typ lasera –   Er:YAG 2940 nm
Liczba pixeli – 7 w jednym rzędzie
Maksymalna energia impulsu –  2500mJ
Maksymalna energia pixela –  350 mJ
 
harmonyXl 
 
Multitechnologiczny i multiaplikacyjny system Harmony XL:
Najbardziej wszechstronna platforma laserowa na rynku
Technologia Plug&Play
Ponad 20 różnych procedur medycznych
11 różnych technologii
AFT
UV
FD Q-Switched 532
LP Nd:YAG 1320
Pixel Er:YAG 2940
Alexandrite 755
Near-infrared lite (NIR)
LP Nd:YAG 1064
Er:YAG 2940
SHR
LED
Ponad 60 procedur z aprobatą FDA, m. in.:
rejuwenacja skóry
leczenie trądzika
zmiany naczyniowe
hypopigmentacja
resurfacing skóry
likwidacja tatuaży
frakcyjny ablacyjny resurfacing skóry
epilacja
blizny potrądzikowe
zmiany pigmentacyjne
peeling laserowy
ujędrnianie skóry
zmarszczki
Gwarancja szybkiego zwrotu inwestycji
Łatwy w obsłudze, bezpieczny i wszechstronny

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.