Harmonia w Twoim gabinecie - opinie użytkowników systemu Harmony XL

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/40/2012

System Harmony®XL izraelskiego producenta Alma Lasers to najbardziej rozbudowana i zaawansowana technologicznie platforma do zabiegów z zakresu laseroterapii i terapii światłem IPL. Ustawiczny rozwój urządzenia pozwala w tej chwili na wykorzystanie 11 różnych technologii dla ponad 60 estetycznych/medycznych procedur. Poniżej znajdziecie Państwo opinie doświadczonych użytkowników, którzy dzielą się swoimi opiniami właśnie odnośnie systemu Harmony XL.


Multifunkcyjna platforma Harmony XL zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa i jakości. Bardzo istotna i pomocna w naszej pracy jest możliwość wykonania szerokiej kombinacji skutecznych zabiegów estetycznych i medycznych jednym, łatwym w obsłudze, urządzeniem. W dobie rozwijającego się polskiego rynku laserowych zabiegów estetycznych i medycznych współpraca z Alma Lasers i wykorzystywanie technologii Harmony XL stanowi dla nas i naszych klientów gwarancję bezpieczeństwa, jakości i skuteczności zabiegów.

M. Mikołajczyk
Małgorzata Mikołajczyk
www.estesalon.pl


W warunkach coraz bardziej ostrej konkurencji na rynku usług dermatologii estetycznej, o sukcesie decyduje zarówno wiedza i doświadczenie personelu, jak i wykorzystanie najnowszych technologii zaimplementowanych w sprzęcie. Chcąc wzmocnić swoją pozycję w tym obszarze działania, chcieliśmy umożliwić naszym Pacjentom dostęp za konkurencyjną cenę do najnowszych zdobyczy medycyny estetycznej. Po wnikliwej analizie wybraliśmy sprzęt wiodącego producenta Alma Lasers, dostarczany przez Consultronix S.A. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, gdyż jest to multiaplikacyjna platforma laserowa łącząca zalety lasera i fototerapii, pozwalająca na łatwą rozbudowę przez wymianę końcówek. Ma to dla nas zasadnicze znaczenie, gdyż możemy wykorzystywać Harmony XL do różnych zastosowań, bez konieczności zakupu kolejnych urządzeń. Daje to więc zdecydowaną oszczędność środków i miejsca w gabinecie. Ponadto system ten udowodnił swoją skuteczność przy stosunkowo niskiej uciążliwości dla Pacjenta. Zintegrowane chłodzenie naskórka zdecydowanie poprawia komfort zabiegów.

 J. Rudnicka-Markowicz

dr Jadwiga Rudnicka-Markowicz
www.dermatologiaprzeworsk.com


Harmony XL jest systemem kompletnym, skutecznym i bezpiecznym. Przy wysokiej jakości wykonania i dobrej skuteczności leczenia, daje możliwość komponowania zestawu laserów oraz IPL potrzebnych w danej praktyce lekarskiej. Szeroki wachlarz możliwości pozwala na korzystanie ze sprzętu zarówno przez lekarza, jak i personel Kliniki bez konieczności inwestowania w kolejny sprzęt. Nie bez znaczenia jest równie atrakcyjny wygląd platformy oraz łatwość z jaką można dokonać zmiany lasera. Pozwala to na wykonanie zabiegów u jednego pacjenta, podczas jednej sesji przy pomocy różnych końcówek. Consultronix jest firmą stabilną i godną zaufania. Jej kompetentny personel służy ciągłą pomocą w rozwiązywaniu czasem zaskakujących problemów w naszej codziennej praktyce.

Anna Okruszko
dr n. med. Anna Okruszko
www.estmed.pl


System HarmonyXL stał się nieodłącznym elementem mojej praktyki lekarskiej. Szeroki wachlarz zabiegów, na jaki pozwala dobrze wyposażona Harmony, umożliwia leczenie praktycznie wszystkich problemów z zakresu medycyny estetycznej, z jakimi zgłaszają się pacjenci. Jako że w swoim gabinecie przyjmuję około 80 % takich pacjentów, to zakup Harmony właśnie traktuję jako więcej niż trafioną inwestycję.

dr Waldemar Stępień
dr Waldemar Stępień
www.medicderm.pl


Odpowiednie połączenie farmakologii, technologii IPL 420nm i lasera frakcyjnego Pixel 2940nm w walce z trądzikiem i jego następstwami zdają się być w tej chwili najskuteczniejszą i jednocześnie bezpieczną terapią. Terapią, która nie wyłącza pacjenta z normalnego życia, pozwala na szybką i bezbolesną pomoc.

 dr Beata Zubrzycka

dr Beata Zubrzycka
www.mediestetica.euAlma Lasers Harmony - ta nazwa już zawsze będzie się mi kojarzyć z urządzeniem, które pomaga przywrócić skórze równowagę, młodość i jest bardzo pomocnym narzędziem do leczenia celowanego oraz terapii skojarzonej. Na szczególną uwagę zasługuje Pixel 2940. Wskazania estetyczne są tak oczywiste, że nie potrzeba rekomendacji do stosowania tego lasera do resurfacingu skóry w sposób niebolesny. Drugim „hitem” tego urządzenia jest końcówka ST (near infrared) bardzo użyteczna do leczenia wspomagającego np. po zabiegach operacyjnych plastyki powłok brzusznych lub jako terapii z wyboru na skórę twarzy i szyi.

dr Marta Raczkowska-Muraszko
dr Marta Raczkowska-Muraszko
www.raczkowska.pl

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.