Integre Yellow - żółty laser od Ellexa

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Rodzina fotokoagulatorów Ellex została powiększona o model Integre Yellow™. Jest to na dzień dzisiejszy pierwszy, i jak do tej pory jedyny, „żółty” laser zintegrowany z lampą szczelinową. Dzięki ergonomicznej konstrukcji mamy do dyspozycji większą przestrzeń roboczą oraz wygodny, jednoczesny dostęp do pacjenta i elementów sterujących lasera. Zintegrowana konstrukcja ma jeszcze jedną istotną zaletę – nie ma tu eksponowanych połączeń (światłowód, czy też zasilanie), co przekłada się na większą niezawodność.


Integre Yellow łączy w sobie opatentowaną konstrukcję głowicy laserowej z podzespołami najwyższej jakości. W efekcie otrzymujemy wyjątkowo stabilną wiązkę promieniowania laserowego, co pozwala na pracę z mocą do 1.5 W przy 561 nm.

Fotokoagulator to nie tylko laser, ale również optyka. Tu Ellex zastosował zupełnie nową, zoptymalizowaną do tylnego odcinka lampę szczelinową o wysokiej rozdzielczości i kącie zbieżności 10 stopni. Dzięki temu otrzymujemy lepszą percepcję głębi, optymalną iluminację siatkówki oraz doskonały obraz części peryferyjnych.

W Integre Yellow zastosowano technologię monitorowania mocy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu otrzymujemy regularne plamki, bez  „gorących punktów”.

Ponadto, optyka Ellex True Spot™ zapewnia plamkę o ostrych brzegach i jednorodnym rozkładzie energii. Tym samym rogówka nie jest narażona na nadmierną ekspozycję. Laser umożliwia płynną regulację wielkości plamki w zakresie od 50 do 1000 mikronów!

Laserowa lampa szczelinowa posiada unikalny na rynku kąt zbieżności (10 stopni). Dzięki temu otrzymujemy lepszą percepcję głębokości oraz widzenie stereoskopowe.

Do lasera dostępna jest szeroka gama akcesoriów oraz stolików (w tym dla pacjentów na wózkach inwalidzkich).
Zapraszam do zapoznania się z ofertą Ellexa.

reklamaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.