Licencja na oprogramowanie FotoFinder - czyli dlaczego warto dbać o aktualizację?

Autor: Szymon Jurdziak

Kategoria: Serwis Artykuł opublikowano w CX News nr 3/53/2015

Firma FotoFinder od jesieni ubiegłego roku sprzedaje wideodermoskopy wraz z nowym oprogramowaniem o nazwie Universe. Oprócz, widocznej na pierwszy rzut oka, zmiany szaty graficznej, oprogramowanie dostosowano m.in. do najnowszych serwerów baz danych. Dodatkowo w ofercie firmy FotoFinder pojawił się nowy produkt pozwalający na nieustanny rozwój zainstalowanego oprogramowania Universe. Otóż od stycznia 2015 roku, każdy dermoskop zakupiony w firmie Consultronix posiada roczną licencję, pozwalającą na aktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji. To istotne, głównie ze względu na fakt, iż firma FotoFinder zobowiązała się do co najmniej jednej znaczącej aktualizacji w ciągu roku, stawiając sobie za cel, aby każdy ich system ewoluował wraz ze zmieniającymi się potrzebami dermatologii. Co dokładnie daje nam taka licencja? Oto jej główne zalety:
• użytkownicy na bieżąco cieszą się ze wszystkich nowości wprowadzanych przez producenta,
• oprogramowanie jest dostosowywane do rozwijających się systemów operacyjnych czy serwerów bazy danych,
• łatwiej rozbudować zakupiony system o nowe moduły oprogramowania, czy nawet podzespoły komputera,
• baza danych jest konsekwentnie modyfikowana, by uniknąć problemów z jej konwersją w przypadku zasadniczej zmiany oprogramowania,
• regularne inwestowanie w system pozwala uniknąć kosztownych aktualizacji wykonywanych raz na kilka lat,
• oprogramowanie jest dostosowywane do zmieniających się potrzeb użytkowników.

Licencja na aktualne oprogramowanie to korzyści za niewielką cenę. Co ważne, działania aktualizacyjne zostaną podjęte poprzez zdalne połączenie się z komputerem użytkownika, bez konieczności przyjazdu inżyniera. Dzięki temu w krótkim czasie, bez znaczącego utrudniania pracy, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu aktualne oprogramowanie. Wraz z wykonaniem aktualizacji zostanie przesłany biuletyn informujący o przeprowadzonych zmianach systemowych. W razie jakichkolwiek pytań pracownicy firmy Consultronix chętnie objaśnią zmiany jakie zaszły w systemie.

Wszyscy lekarze, którzy zakupili wideodermoskop w terminie od września ubiegłego roku już korzystają z wymienionych benefitów. W najbliższym czasie będą kontaktowali się z Państwem pracownicy Działu Serwisu w celu umówienia się na aktualizację oprogramowania. Należy pamiętać jednak, że licencja ta jest aktualna przez rok, po tym czasie należy ją przedłużyć. Dodatkowo każdy system zakomunikuje Państwu koniec ważności licencji. Szczegóły takiej akcji serwisowej (sposób realizacji, koszt rocznej licencji) mogą Państwo uzyskać kontaktując się z Działem Serwisu firmy Consultronix. Proszę pamiętać, iż wykupienie licencji na kolejny rok nie jest obowiązkowe, jednakże aktualizacja systemu do nowszej wersji bez tej licencji jest niemożliwa.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Serwis:

Archiwizacja bazy danych tylko dla użytkowników EyeCubed™ firmy Ellex

Kontynuując cykl artykułów dotyczących zabezpieczania danych w urządzeniach z naszej oferty, pragnę przedstawić kolejnego bohatera – USG EyeCubed™ firmy Ellex. Od kilku lat EyeCubed™ należy do liderów na rynku medycznym w dziedzinie ultrasonografii okulistycznej. Jego główną zaletą jest doskonała jakość obrazu. Jednak, jak wszyscy wiemy, dobrej jakości zdjęcia zajmują dużo pamięci na dysku komputerowym, co prędzej czy później prowadzi do jej zapełnienia. Warto więc poznać sposoby archiwizowania bazy danych na dyskach zewnętrznych, w celu zachowania płynności użytkowania. 

Archiwizacja bazy danych w stacji diagnostycznej VX120 firmy VISIONIX

W obecnym numerze naszego magazynu CX News, pragnę kontynuować cykl artykułów dotyczących zabezpieczania danych w urządzeniach zainstalowanych w Państwa klinikach. Opisaliśmy już perymetr firmy Frey, wideodermatoskop firmy FotoFinder oraz rodzinę urządzeń Optos. Przyszedł czas na flagowy produkt w naszej ofercie z zakresu diagnostyki okulistycznej, a mianowicie stację diagnostyczną VX120/130 firmy Visionix. 

Archiwizacja badań pacjentów i struktura bazy danych w systemach 200TX i Daytona firmy Optos

W ostatnich numerach naszego czasopisma strony serwisowe zostały poświęcone tematyce archiwizacji danych w perymetrach i wideodermatoskopach, które znajdują się w naszej ofercie. Dzisiaj chciałbym Państwu przybliżyć sposób, w jaki danymi pacjentów gospodarują systemy 200TX oraz Daytona firmy Optos.

Bezpieczeństwo przede wszystkim - czyli jak zadbać o swoją bazę danych

Rozpoczynamy cykl artykułów, które pomogą Państwu zatroszczyć się o bazy danych mieszczące się w Waszych komputerach. W kilku częściach przedstawimy jak dokonać archiwizacji baz danych w poszczególnych systemach przechowujących dane pacjentów i historię ich diagnostyki.