Narzędzia okulistyczne firmy Katena

Autor: Piotr Nowak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/18/2006

Tagi:

Katena Product Inc. jest największą niezależną amerykańską firmą produkującą wyłącznie narzędzia okulistyczne najwyższej klasy.

Tradycja, doświadczenie 30. letnie oraz projektowanie narzędzi w konsultacji z wybitnymi mikrochirurgami stawia firmę Katena na czele producentów narzędzi do mikrochirurgii oka na świecie. Niezależne źródła podają, że Katena posiada ponad 60% udziału rynku narzędzi mikrochirurgicznych w USA.

Najnowszym osiągnięciem firmy Katena jest pierwsza na świecie sztuczna sterylna przednia komora z dwoma portami umożliwiającymi wprowadzenie płynu wiskoelastycznego, BSS lub powietrza. Zwiększa się tym samym precyzja przy używaniu trepanów rogówkowych dla biorcy lub dawcy.

Z okazji 30 lecia istnienia firmy proponujemy Państwu 15% rabatu na noże mikrochirurgiczne i 10% rabatu na pozostałe produkty oferowane w katalogu firmy Katena.

Więcej informacji na temat narzędzii okulistycznych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.