neoLaser w pigułce - garść informacji o producencie lasera neoV1470

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Flebologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/60/2017

W poprzednim wydaniu CX News lekarze z Centrum Flebologii w Warszawie opisali dla Państwa doświadczenia w pracy z laserem ablacyjnym do zabiegów EVLA – neoV1470. W obecnym numerze czas na charakterystykę producenta tej laserowej perły – izraelską firmę neoLaser.
 
Fakty...

Firma neoLaser powstała w 2012 roku, a dzięki jakości i niezawodności urządzeń przejęła 10% rynku niemieckiego w zaledwie rok po ich wprowadzeniu.

Założycielem firmy jest Gil Shapira – inżynier i fizyk, absolwent słynnego Massachusetts Institute of Technology (MIT), posiadający ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu medycznych i chirurgicznych laserów.

Kluczowy zakres działalności neoLaser to zabiegi EVLA – wewnątrzżylna ablacja laserowa, hemoroidy, przetoki, operacje kręgosłupa i laryngologia.

Produkcja lasera odbywa się w Izraelu.
Rocznie na świecie instalowanych jest ponad 150 laserów firmy neoLaser; neoV1470 jest już złotym standardem w Niemczech, a zaczyna być doceniany w Holandii, USA, Włoszech, Australii, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.
 
Informacje techniczne…

Sercem lasera neoV1470 jest dioda firmy DILAS – „numer 1” pod względem jakości na światowej liście producentów diod laserowych, wyprodukowana w Niemczech.

Dotykowy, jasny, wyraźny i szerokokątny ekran zapewnia firma Mitsubishi.
Stabilny poziom mocy wyjściowej, dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia, gwarantuje powtarzalne i bezpieczne warunki pracy, co więcej moc lasera nie spada w trakcie użytkowania.
Urządzenie jest optymalne dla lekarzy poruszających się między gabinetami: ma niewielkie rozmiary  (22x22x10 cm – nieco większy od dłoni) i piórkową wagę (3.5 kg, zapakowany w wygodną walizkę).
Jakość światłowodów kontrolowana jest przez producenta. Dodatkowo posiadają one powłokę chroniącą przed przywieraniem tkanki do ich powierzchni oraz laserowo nakładane, wytrzymałe markery i bardzo jasne światełko prowadzące, ułatwiające lokalizację światłowodu w żyle.

Ciekawostki…

Nasze Centrum Referencyjne – Centrum Flebologii w Warszawie, po wykonaniu 430 zabiegów laserem neoV1470 nie odnotowało powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich. Ponadto szczegółowo kontrolując pacjentów po zabiegu stwierdzono skuteczność lasera na poziomie 98.3%!
System został oficjalnie wprowadzony na polski rynek rok temu, a do grona zadowolonych odbiorców należą już cztery kliniki.

 
Skoro upały mamy już za sobą, a pacjentów zaczyna przybywać to gorąco zachęcam do umówienia się na prezentację i samodzielne przetestowanie lasera neoV1470.
 
Poniżej zamieszczam referencje jednego z pionierów terapii laserowej żylaków w Niemczech.
neoLaser - opinia 

Więcej informacji na temat neoLaser znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki neoLaserOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Flebologia:

Wiek pacjenta – przeciwwskazanie do zabiegów w leczeniu niewydolności żylnej?

Podeszły wiek w wielu ośrodkach jest nadal przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów na żyłach kończyn dolnych, szczególnie gdy, stosowane techniki wiążą się z dużym ryzykiem zakrzepowego zapalenia żył, wzrastającym z każdą dekadą życia.

Współczesne zastosowanie kleju wewnątrznaczyniowego w leczeniu chorób układu żylnego

Klejenie żył w Polsce ma już ponad 4-letnią historię. Pierwsze zabiegi klejenia żylaków za pośrednictwem kleju cyjanoakrylowego (systemem VenaSeal) przeprowadzone zostały przez lekarzy Tomasza Grzelę i Cezarego Szarego. Na początku zabiegi te ograniczały się do leczenia niewydolnych pni żylnych, takich jak żyły odpiszczelowa czy odstrzałkowa.

Kompresjoterapia po zabiegach endowaskularnych

Kompresjoterapia to leczenie uciskiem. Jest ważną, powszechną i skuteczną metodą leczenia pacjentów z niewydolnością żylną i limfatyczną. Poprzez zewnętrzny ucisk na tkanki uzyskuje się poprawę przepływu krwi żylnej i chłonki.