neoLaser w pigułce - garść informacji o producencie lasera neoV1470

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Flebologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/60/2017

W poprzednim wydaniu CX News lekarze z Centrum Flebologii w Warszawie opisali dla Państwa doświadczenia w pracy z laserem ablacyjnym do zabiegów EVLA – neoV1470. W obecnym numerze czas na charakterystykę producenta tej laserowej perły – izraelską firmę neoLaser.
 
Fakty...

Firma neoLaser powstała w 2012 roku, a dzięki jakości i niezawodności urządzeń przejęła 10% rynku niemieckiego w zaledwie rok po ich wprowadzeniu.

Założycielem firmy jest Gil Shapira – inżynier i fizyk, absolwent słynnego Massachusetts Institute of Technology (MIT), posiadający ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu medycznych i chirurgicznych laserów.

Kluczowy zakres działalności neoLaser to zabiegi EVLA – wewnątrzżylna ablacja laserowa, hemoroidy, przetoki, operacje kręgosłupa i laryngologia.

Produkcja lasera odbywa się w Izraelu.
Rocznie na świecie instalowanych jest ponad 150 laserów firmy neoLaser; neoV1470 jest już złotym standardem w Niemczech, a zaczyna być doceniany w Holandii, USA, Włoszech, Australii, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.
 
Informacje techniczne…

Sercem lasera neoV1470 jest dioda firmy DILAS – „numer 1” pod względem jakości na światowej liście producentów diod laserowych, wyprodukowana w Niemczech.

Dotykowy, jasny, wyraźny i szerokokątny ekran zapewnia firma Mitsubishi.
Stabilny poziom mocy wyjściowej, dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia, gwarantuje powtarzalne i bezpieczne warunki pracy, co więcej moc lasera nie spada w trakcie użytkowania.
Urządzenie jest optymalne dla lekarzy poruszających się między gabinetami: ma niewielkie rozmiary  (22x22x10 cm – nieco większy od dłoni) i piórkową wagę (3.5 kg, zapakowany w wygodną walizkę).
Jakość światłowodów kontrolowana jest przez producenta. Dodatkowo posiadają one powłokę chroniącą przed przywieraniem tkanki do ich powierzchni oraz laserowo nakładane, wytrzymałe markery i bardzo jasne światełko prowadzące, ułatwiające lokalizację światłowodu w żyle.

Ciekawostki…

Nasze Centrum Referencyjne – Centrum Flebologii w Warszawie, po wykonaniu 430 zabiegów laserem neoV1470 nie odnotowało powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich. Ponadto szczegółowo kontrolując pacjentów po zabiegu stwierdzono skuteczność lasera na poziomie 98.3%!
System został oficjalnie wprowadzony na polski rynek rok temu, a do grona zadowolonych odbiorców należą już cztery kliniki.

 
Skoro upały mamy już za sobą, a pacjentów zaczyna przybywać to gorąco zachęcam do umówienia się na prezentację i samodzielne przetestowanie lasera neoV1470.
 
Poniżej zamieszczam referencje jednego z pionierów terapii laserowej żylaków w Niemczech.
neoLaser - opinia 

Więcej informacji na temat neoLaser znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki neoLaserOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Flebologia:

Współczesne zastosowanie kleju wewnątrznaczyniowego w leczeniu chorób układu żylnego

Klejenie żył w Polsce ma już ponad 4-letnią historię. Pierwsze zabiegi klejenia żylaków za pośrednictwem kleju cyjanoakrylowego (systemem VenaSeal) przeprowadzone zostały przez lekarzy Tomasza Grzelę i Cezarego Szarego. Na początku zabiegi te ograniczały się do leczenia niewydolnych pni żylnych, takich jak żyły odpiszczelowa czy odstrzałkowa.

Kompresjoterapia po zabiegach endowaskularnych

Kompresjoterapia to leczenie uciskiem. Jest ważną, powszechną i skuteczną metodą leczenia pacjentów z niewydolnością żylną i limfatyczną. Poprzez zewnętrzny ucisk na tkanki uzyskuje się poprawę przepływu krwi żylnej i chłonki.

Studium przypadku: Zamknięcie przetoki okołoodbytnicze

Profi l pacjenta Mężczyzna (29 l.) trafi ł do kliniki w grudniu 2015 roku, skarżąc się na bóle okolicy odbytu występujące codziennie od 10 dni. Dzień przed wizytą u pacjenta nastąpiło wydzielenie ropy. Badanie wykazało niewielki obrzęk wielkości 2x1 cm na godzinie 7-8, natomiast prawidłowe napięcie zwieracza i wewnętrzny naciek jest na godzinie 8–9.

Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

Jedną z najnowszych i najskuteczniejszych metod leczenia żylaków kończyn dolnych jest zabieg wewnątrznaczyniowej ablacji niewydolnych żył energią lasera (ang. EVLT – endovenous laser treatment). Zabieg polega na przezskórnym wprowadzeniu do światła chorej żyły światłowodu, którego końcówkę umieszcza się pod kontrolą obrazu USG w części proksymalnej niewydolnej żyły. Następnie po aktywacji generatora, energia laserowa za pomocą światłowodu dostarczana jest do wnętrza żyły. Czynność tę poprzedza znieczulenie żyły za pomocą preparatu tumestencyjnego, tak by działanie energii laserowej ograniczyć tylko do żyły i nie uszkodzić innych otaczających tkanek: nerwów, tętnic oraz żył układu głębokiego. 

Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock© i Veinoff©

Leczenie niewydolności żylnej kończyn dolnych to przede wszystkim leczenie zabiegowe, do niedawna domena chirurgów. Wraz z rozwojem flebologii, interdyscyplinarnej specjalności zrzeszającej lekarzy wielu różnych specjalizacji, nastąpił ogromny postęp w leczeniu schorzeń żylnych. Obecnie leczenie flebologiczne odbywa się najczęściej poza salami operacyjnymi, w gabinetach lekarskich i nie wyłącza pacjenta z życia społecznego czy zawodowego. Odsetek powikłań znacznie się zmniejszył. Związane jest to z powszechnością diagnostyki ultrasonograficznej, czyli celniejszą kwalifikacją pacjentów do zabiegów, a także monitorowaniem samych zabiegów i efektywnym kontrolowaniem zmian pozabiegowych. Zabiegi w trybie ambulatoryjnym, to także minimalizacja groźnych dla życia pacjenta powikłań zakrzepowo-zatorowych, niejako wpisanych w chirurgię naczyń.