neoLaser w pigułce - garść informacji o producencie lasera neoV1470

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Flebologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/60/2017

W poprzednim wydaniu CX News lekarze z Centrum Flebologii w Warszawie opisali dla Państwa doświadczenia w pracy z laserem ablacyjnym do zabiegów EVLA – neoV1470. W obecnym numerze czas na charakterystykę producenta tej laserowej perły – izraelską firmę neoLaser.
 
Fakty...

Firma neoLaser powstała w 2012 roku, a dzięki jakości i niezawodności urządzeń przejęła 10% rynku niemieckiego w zaledwie rok po ich wprowadzeniu.

Założycielem firmy jest Gil Shapira – inżynier i fizyk, absolwent słynnego Massachusetts Institute of Technology (MIT), posiadający ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu medycznych i chirurgicznych laserów.

Kluczowy zakres działalności neoLaser to zabiegi EVLA – wewnątrzżylna ablacja laserowa, hemoroidy, przetoki, operacje kręgosłupa i laryngologia.

Produkcja lasera odbywa się w Izraelu.
Rocznie na świecie instalowanych jest ponad 150 laserów firmy neoLaser; neoV1470 jest już złotym standardem w Niemczech, a zaczyna być doceniany w Holandii, USA, Włoszech, Australii, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.
 
Informacje techniczne…

Sercem lasera neoV1470 jest dioda firmy DILAS – „numer 1” pod względem jakości na światowej liście producentów diod laserowych, wyprodukowana w Niemczech.

Dotykowy, jasny, wyraźny i szerokokątny ekran zapewnia firma Mitsubishi.
Stabilny poziom mocy wyjściowej, dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia, gwarantuje powtarzalne i bezpieczne warunki pracy, co więcej moc lasera nie spada w trakcie użytkowania.
Urządzenie jest optymalne dla lekarzy poruszających się między gabinetami: ma niewielkie rozmiary  (22x22x10 cm – nieco większy od dłoni) i piórkową wagę (3.5 kg, zapakowany w wygodną walizkę).
Jakość światłowodów kontrolowana jest przez producenta. Dodatkowo posiadają one powłokę chroniącą przed przywieraniem tkanki do ich powierzchni oraz laserowo nakładane, wytrzymałe markery i bardzo jasne światełko prowadzące, ułatwiające lokalizację światłowodu w żyle.

Ciekawostki…

Nasze Centrum Referencyjne – Centrum Flebologii w Warszawie, po wykonaniu 430 zabiegów laserem neoV1470 nie odnotowało powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich. Ponadto szczegółowo kontrolując pacjentów po zabiegu stwierdzono skuteczność lasera na poziomie 98.3%!
System został oficjalnie wprowadzony na polski rynek rok temu, a do grona zadowolonych odbiorców należą już cztery kliniki.

 
Skoro upały mamy już za sobą, a pacjentów zaczyna przybywać to gorąco zachęcam do umówienia się na prezentację i samodzielne przetestowanie lasera neoV1470.
 
Poniżej zamieszczam referencje jednego z pionierów terapii laserowej żylaków w Niemczech.
neoLaser - opinia 

Więcej informacji na temat neoLaser znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki neoLaserOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Flebologia:

Zastosowanie w proktologii lasera neoV1470 nm

Dolegliwości proktologiczne, takie jak hemoroidy i przetoki, to powszechne problemy odnotowane w społeczeństwach zachodnich. Wiążą się z bardzo niską jakością życia i zakłopotaniem. Dotychczasowa terapia laserowa umożliwia minimalnie inwazyjne leczenie delikatnych obszarów oraz przyspiesza regenerację po zabiegu. Literatura wskazuje na wyraźną przewagę laseroterapii względem innych metod leczenia.

Wykorzystanie laserowych światłowodów radialnych Slim (400 µm) w leczeniu endowaskularnym nawrotowych żylaków po zabiegach chirurgicznych

Żylaki nawrotowe po interwencjach chirurgicznych to częsty i trudny problem. Zdarzają się w 20%, a nawet – według niektórych autorów – w 80% przypadkach operacji żylaków. 

Wiek pacjenta – przeciwwskazanie do zabiegów w leczeniu niewydolności żylnej?

Podeszły wiek w wielu ośrodkach jest nadal przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów na żyłach kończyn dolnych, szczególnie gdy, stosowane techniki wiążą się z dużym ryzykiem zakrzepowego zapalenia żył, wzrastającym z każdą dekadą życia.