Niezawodny zestaw do przeszczepu rogówki firmy KATENA

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 4/38/2011

Trepan próżniowy dla biorcy

Narzędzie dedykowane do cięcia przedniego odcinka rogówki. Rotacyjny mechanizm trepanów pozwala chirurgowi wykonywać precyzyjne cięcie oraz regulować poziom głębokości.


DALK rozdzielacz rogówkowy K3-1870

Specjalnie zaprojektowana końcówka do operacji prze-prowadzanych na rogówce. Dzięki 12 mm, spłaszczonej, stożkowej, tępej szpatułce - narzędzie sprawdza się w zabiegach przeszczepu rogówki.

 

Rosenwasser DALK Cannula K7-3595
Igła ta dedykowana jest do wykonywania pneumatycznego rozwarstwienia tkanki podczas operacji DALK. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i charakteryzuje się spłaszczoną, szpiczastą, tępą końcówką z jednym portem -0.2 mm umieszczonym na tylnej części igły.

 

Rosenwasser DALK Trisector K3-1870

Szpatułkowy, spłaszczony koniec jest idealny przy obwodowych rozwarstwieniach, które występują przy technice „Big Bubble”.


Nożyczki rogówkowe typu „Katzin” K4-2020 oraz K4-2030

Te mocno wygięte, średnio ostre nożyczki, bardzo dobrze sprawdzają się podczas wykonywania podziału tkanek w zabiegach DALK.
 
katena

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki KatenaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.