Nieznany portret Krakowa

Autor: Konrad Myślik

Kategoria: Kultura i nauka Artykuł opublikowano w CX News nr 4/34/2010

Miły Czytelniku!
Skoro widzisz te słowa to znaczy, że poza obejrzeniem obrazka z okładki zdecydowałeś się coś przeczytać. Może to doprowadzić do dotknięcia książki lub nawet jej posiadania. Tym samym zaliczasz się  do 30 proc. Polaków, którzy w tym roku wezmą do ręki książkę. No brawo…


Złośliwcy powiedzą, że Kraków jest znany. Czy każdy jego portret także? Pewnie nie. W środku znajdą Państwo kilkadziesiąt fotografii dotąd szerzej nieznanych lub publikowanych niezmiernie rzadko. Dołączyliśmy do każdej z nich historię, której prawie na pewno Państwo nie słyszeli. Kraków to wdzięczny temat. Każde  z nas – czy tego chce, czy też nie i czy przyjechało do tego miejsca z bliska czy z daleka – coś sobie o Krakowie myśli: dobrze lub źle, dłużej albo    i krócej.

nieznany portret krakowa

Przymykamy powieki i wywołujemy obrazy. Do tych obrazów znanych w świecie i wywoływanych prawie zawsze (Wawel-Kościół Mariacki Uniwersytet Jagielloński etc, etc) chcielibyśmy dołożyć i inne. Proszę wziąć za rękę dzieci (mogą być synowe i zięciowie…) i popróbować przechadzki.

Najpierw jednak proszę otworzyć. W dowolnym miejscu. I proszę się nie obawiać wykluczenia – to nie jest książka tylko dla krakusów…Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Kultura i nauka:

Ciałoterapia mięśni dna miednicy

Pacjent idealny? Stuprocentowo szczery, skoncentrowany na samoobserwacji, świadomy codziennych obciążeń, którym podlega. O ile prostsze byłoby jego leczenie... Przedstawiam Wam ten ideał!

Skąd się wziął ks. Adam Boniecki

Po dwóch latach rozmów z ks. Adamem Bonieckim mam przed sobą naszą wspólną książkę. Spotykaliśmy się co tydzień i rozmawialiśmy o tym, co dziś znaczy „głodnych nakarmić”, „spragnionych napoić”, „nagich przyodziać”. Kim są „wątpiący”, „nieumiejętni”, „podróżni”.