Novitrex 3000

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Mikrochirurgia oka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/23/2008

Tagi:

Novitrex 3000 to najnowsze dzieło inżynierów z Szwajcarskiej firmy Oertli Instruments. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych rozwiązań, takich jak np. lampy halogenowe źródłem światła jest lampa metalohalogenowa.

Zastosowanie lampy takiego typu ma szereg zalet.

Do najistotniejszych należą: znacznie większa wydajność (współczynnik Lumen/Watt) oraz znacznie dłuższa żywotność w porównaniu z żarówką halogenową.

Mimo stosunkowo niewielkiej mocy światło jest postrzegane jako jasne, ponieważ maksimum mocy lampy przypada na żółto-zielony kolor, (na który oko ludzkie jest najbardziej wrażliwe). Z drugiej strony, aby zapewnić bezpieczeństwo operatora – w urządzenie wbudowane są filtry, usuwające światło o długości fali poniżej 435 nm. Aby zapewnić nieprzerwaną pracę, wszystkie elementy układu oświetlającego są zdublowane oraz niezależne od siebie, co pozwala kontynuować zabieg przy użyciu drugiego portu np. W przypadku przepalenia żarówki.

Oczywiście, poza ww. funkcjonalnością, Novitrex 3000 posiada wszystkie cechy poprzedniego modelu tj. liniowo kontrolowaną injekcję/ekstrakcję oleju silikonowego jak również moduł do wymiany płynu BSS na powietrze.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Mikrochirurgia oka:

Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics

Niemiecka firma HumanOptics marka znana na całym świecie. Powstała na solidnym i trwałym fundamencie firma, związana z Dr. Schmidtem jest marką, która od lat daje o sobie znać na rynku okulistycznym. W wyniku długoletnich badań i prac nad soczewkami wewnątrzgałkowymi, producentom z HumanOptics udało się wprowadzić na rynek produkty o najwyższej jakości.