Agnieszka Gawin

Agnieszka Gawin

Miejsce pracy: Consultronix S.A.

e-mail: akarp@consultronix.pl

Opublikowane artykuły:

Dbajmy o jakość i komfort pracy - czyli BVI na sali operacyjnej

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/53/2015

To, że materiały jednorazowe znacząco poprawiają jakość pracy na okulistycznej sali operacyjnej wiemy wszyscy. Faktem jest również tendencja do zwiększania w szpitalach ilości „jednorazówek” i wypierania akcesoriów, które trzeba poddawać sterylizacji. Tendencja ta wynika z kilku zasadniczych powodów: po pierwsze bezpieczeństwa, po drugie łatwości użycia, po trzecie customizacji i wreszcie po czwarte ceny.

Naturalny kwas hialuronowy – gwarancja niezawodności

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/44/2013

Szwedzka firma Bohus BioTech - specjalizuje się w produkcji do­skonałych preparatów wiskoelastycznych. Wszystkie produkty powstały na bazie kwasu hialuronowego, pozyskiwanego meto­dą ekstrakcji z grzebieni kogucich. Wyróżnia je między innymi: idealna struktura molekularna, pozwalająca na osiągnięcie zna­komitych efektów ochrony komórek śródbłonka oraz zachowa­nie optymalnej głębokości komory przedniej podczas kapsulo­reksji. 

Soczewka PodEye - hydrofobowa rewolucja

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/43/2013

Szeroka oferta soczewek dostępnych w portfolio naszej firmy, skupiała się dotychczas na modelach wykonanych z trzech materiałów: akrylu hydrofilnego, silikonu oraz PMMA. Jednak oferta w tej konfiguracji nie zaspokajała potrzeb wszystkich chirurgów. Nie mieliśmy popularnych na naszym rynku soczewek z akrylu hydrofobowego. Szukając firmy, która mogłaby wypełnić lukę w naszym asortymencie, postanowiliśmy w 2010 roku rozpocząć współpracę z belgijskim producentem soczewek wewnątrzgałkowych, firmą PhysIOL.

Przemyślane rozwiązania czyli idealne narzędzia Kateny

Kategoria: Finanse Egzemplarz: CX News nr 3/41/2012

Trzydziestopięcioletnie doświadczenie w produkcji narzędzi, pozwoliło firmie Katena stworzyć portfolio ekskluzywnych narzędzi mikrochirurgicznych, przystosowanych do innowacyjnych i nowoczesnych technik chirurgicznych. Ręczna produkcja, unikalne projekty i wysoka jakość użytych materiałów decydują o tym, że Katena jest dziś światowym liderem produkcji narzędzi mikrochirurgicznych.

Katena na sali operacyjnej

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/39/2012

Katena to ekskluzywna marka skierowana do najbardziej wymagających chirurgów. Unikalne rozwiązania, precyzyjne wykonanie, czy dbałość o szczegóły, pozwoliły firmie stworzyć jedyną w swoim rodzaju ofertę narzędzi mikrochirurgicznych. Dzięki współpracy ze znanymi chirurgami, Katena opracowała rozwiązania, które znajdują swoje zastosowania w różnych operacjach okulistycznych. Na uwagę zasługują między innymi: pęsety, imadła, manipulatory, nożyczki, czy narzędzia do chirurgii witreoretinalnej. W obecnym numerze zachęcamy Państwa do zapoznania się z rozdzielaczem jądra soczewki i lusterkiem wewnątrzgałkowym.

Soczewka Aspira i MicroShooter - połączenie doskonałe

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011

Nowoczesne systemy implantacyjne powinny zapewniać chirurgowi bezpieczeństwo użycia oraz łatwość implantacji. Właśnie takie rozwiązanie przygotowała firma HumanOptics.

Niezawodny zestaw do przeszczepu rogówki firmy KATENA

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011

W artykule opisany jest zestaw do przeszczepu rogówki, jaki oferuje nam firma Katena. W jego skład wchodzą: Trepan próżniowy dla biorcy, DALK rozdzielacz rogówkowy K3-1870, Rosenwasser DALK Cannula K7-3595, Rosenwasser DALK Trisector K3-1870 oraz Nożyczki rogówkowe typu "Katzin" K4-2020 i K4-2030.

MicroShooter przełomowy produkt HumanOptics

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/37/2011

Na tegorocznym zjeździe okulistycznym ESCRS, który miał miejsce w Wiedniu, firma HumanOptics zaprezentowała system implantacyjny MicroShooter®. 

Kongres ESCRS - Paryż 2010

Podczas tegorocznego kongresu okulistycznego w Paryżu został zaprezentowany poster dotyczący soczewek HumanOptics Difractiva -sS (wszczepianych do rowka rzęskowego), którego autorami są: Marek Szaliński, Eliza Patryn, Anna Turno-Kręcicka, Marta Misiuk-Hojło.

Celem operacji było osiągnięcie jak najlepszego widzenia u dwóch pacjentów w wieku około 25 lat, którzy doznali poważnego uszkodzenia rogówki i soczewki.

Zobacz świat na nowo ze sztuczną tęczówką

HumanOptics to firma, którą cechuje innowacyjność i wysoka jakość. Uwzględniając rosnące wymagania współczesnej mikrochirurgii oka, powstały jedyne w swoim rodzaju produkty, które zaspokajają oczekiwania zarówno chirurgów jak i pacjentów, dając gwarancję wysokich standardów oraz indywidualnego podejścia do każdego tematu.

Katena - najlepszy wybór pęsety do zadań specjalnych

Katena prezentuje nowy podwójny chopper przeznaczony do jądra soczewki. Narzędzie zakończone jest dwoma różnymi końcówkami zaprojektowanymi przez dr. Seibela oraz dr. Changa.

Kącik Kateny: Pęsety do zadań specjalnych.

Jedno narzędzie i dwie funkcje. Nowa pęseta firmy Katena została zaprojektowana tak, aby pozwolić jednym narzędziem wykonać dwie procedury, podczas zabiegu fakoemulsyfikacji.

Add-On nowe możliwości w chirurgii zaćmy

Co polecić pacjentowi po operacji zaćmy, który chciałby pozbyć się okularów i zniwelować astygmatyzm lub widzieć tak jak umożliwiają to soczewki multifokalne? A gdy po poradę zgłosi się pacjent z wadą refrakcji wynikającą z błędnie skalkulowanej soczewki wewnątrzgałkowej? Czy jedynym rozwiązaniem takich sytuacji są ryzykowne operacje usuwania starej sztucznej soczewki i wymiany jej na inną? Odpowiedzią na te i inne pytania współczesnych i świadomych swoich oczekiwań pacjentów, jest oferta HumanOptics i soczewki Add-On.

HumanOptics ciekawa alternatywa

Soczewki Aspira-Aa wykonane są z najwyższej jakości akrylu hydrofilnego.

„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi”

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/25/2008

„Optyka stworzona przez ludzi dla ludzi"

Preparaty, soczewki, narzędzia-pakiet na salę operacyjną

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 3/25/2008

Preparaty, soczewki, narzędzia 

Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics

Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 2/24/2008

Niemiecka firma HumanOptics marka znana na całym świecie. Powstała na solidnym i trwałym fundamencie firma, związana z Dr. Schmidtem jest marką, która od lat daje o sobie znać na rynku okulistycznym. W wyniku długoletnich badań i prac nad soczewkami wewnątrzgałkowymi, producentom z HumanOptics udało się wprowadzić na rynek produkty o najwyższej jakości.

Soczewki HumanOptics - Toryczne i dyfrakcyjne

Nowe soczewki wewnątrzgałkowe MicroSil Toric są interesującą propozycją niemieckiej firmy HumanOptics. Soczewka Toryczna daje nowe rozwiązanie w leczeniu zaćmy u osób z dużym astygmatyzmem, poprawia ostrość wzroku do dali, eliminując tym samym konieczność stosowania dwóch różnych par okularów.

.