Oleje i gazy firmy Arcad Ophta - doskonałe preparaty do zabiegów witreoretinalnych

Autor: Olga Sarnecka

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 4/46/2013

Francuska firma Arcad Ophta posiada w swojej ofercie gamę preparatów, stosowanych w zabiegach okulistycznych. Oferowa­ne produkty powstały przy współpracy z lekarzami okulistami, których doświadczenie i wiedza pomogły osiągnąć najwyższą jakość produkowanych preparatów.

W ofercie firmy znajdują się między innymi oleje okulistyczne i gazy śródoperacyjne, których wygoda i łatwość stosowania niejednokrotnie zostały docenione przez lekarzy na sali opera­cyjnej. Pozwolę sobie przypomnieć Państwu czym wyróżniają się oferowane preparaty, odnosząc się do ich głównych zalet.
Fot. 1. Jednorazowy sterylny zestaw Arciolane firmy Arcad Ophta


Oleje silikonowe Arciolane firmy Arcad to preparaty, które gwa­rantują czystość i zapewniają łatwość zastosowania. Są sterylne i apirogenne, nie zawierają lateksu ani konserwantów, a dzięki procesowi frakcjonowania, który usuwa zanieczyszczenia i poli­mery o niskiej masie cząsteczkowej, osiągają najwyższy poziom czystości. Arciolane dostępne są w postaci jednorazowych zesta­wów dedykowanych dla jednego pacjenta, w dwóch wariantach opakowania: w fiolce lub w strzykawce. Olej silikonowy w fiolce służy do podaży bezpośredniej za pomocą sterylnej strzykawki. Wersja ze strzykawką fabrycznie wypełnioną preparatem prze­znaczona jest do podawania oleju za pomocą drenów podłączo­nych do aparatu. Biorąc pod uwagę fakt, że firma Arcad umożli­wia dopasowanie drenu do różnych modeli witrektomów, lekarz otrzymuje uniwersalny, wygodny i prosty w użyciu preparat, nie­zależnie od tego, na jakim aparacie pracuje. Ponadto strzykaw­ki typu „Luer Lock” wykonane ze stali nierdzewnej, gwarantują bezpieczeństwo podczas zabiegu. Cechy preparatu Arciolane za­pewniają więc równowagę oraz niezawodność jego zastosowa­nia podczas zabiegów chirurgicznych ciała szklistego i siatkówki. Arciolane 5500 zalecany do długotrwałej tamponady, natomiast Arciolane 1300 jest łatwiejszy do wstrzyknięcia i usunięcia.

Gazy śródoperacyjne Arceole cenione są przede wszystkim za szybkość i łatwość zastosowania na sali operacyjnej. Sterylny zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria: przetestowany filtr 0.22 mikrona, strzykawkę oraz igłę. Zestaw przeznaczony jest dla jednego pacjenta, zapewniając tym samym sterylność podczas operacji i podnosząc komfort pracy chirurga. Przygo­towanie gazu do podaży jest proste i szybkie – trwa niespełna minutę i nie wymaga pomocy drugiej osoby, co znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu. Producent proponuje również gazy w wersji MULTIDOSE, w której znajdują się trzy zestawy do po­daży, co pozwala na wygodne użycie jednego pojemnika pod­czas trzech zabiegów bez strat produktu, obniżając tym samym koszty operacji. Warto również dodać, że produkt jest łatwy do przechowywania i w 100% bezpieczny dla pacjenta. Gazy śród­operacyjne Arceole (SF6, C2F6, C3F8) stosuje się między innymi w przypadku oderwania siatkówki (bez proliferacji –czysty gaz), retinopatii cukrzycowej, przedarcia siatkówki, otworze w plamce czy mechanicznym uszkodzeniu oka.

Gazy i oleje okulistyczne firmy Arcad doskonale spełniają swoją rolę podczas zabiegów witreoretinalnych, zarówno ułatwiając pracę chirurgom, jak i dając gwarancję bezpieczeństwa pacjen­tom. Są to niezastąpione produkty dla lekarzy ceniących sobie najwyższą jakość, wygodę, czas oraz dobro pacjenta.

 

Fot. 2. Jednorazowy sterylny zestaw Arceole firmy Arcad Ophta

 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki ArcadopthaOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.