Rekomendujemy Accenta

Autorzy: Bożena małgorzata Kowalewska, Jacek Kowalewski

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 3/41/2012

Niespełna dwa lata temu zadecydowaliśmy poszerzyć ofertę naszego Gabinetu o system wykorzystujący fale radiowe. Przy wyborze kierowaliśmy się parametrami urządzeń, tj. moc i częstotliwość, które decydują o skuteczności zabiegów. Zakup poprzedzony był wnikliwymi i szczegółowymi porównaniami wszystkich dostępnych urządzeń tego typu na rynku światowym. Wybór padł na urządzenie Accent – Alma Lasers, cechujące się najwyższymi parametrami.

Istotną kwestią, warunkującą zakup, było bezpieczeństwo pacjentów. Podczas testów przekonaliśmy się o minimalnym ryzyku powikłań pozabiegowych. Brak efektów ubocznych jest kluczowym elementem wpływającym na zadowolenie pacjenta. Uprzedzano nas o ewentualnych komplikacjach i znamy przypadki, kiedy się takie pojawiły. Podejrzewamy tu jednak wpływ tzw. czynnika ludzkiego, jak zmęczenie czy brak koncentracji. Zaletą systemu Accent okazał się również korzystny stosunek ceny do możliwości urządzenia. Należy tu wspomnieć o braku zużywalnych elementów, które zwiększają koszty poniesione przez gabinet jak i cenę zabiegu dla pacjenta. Istotnym plusem tego typu urządzeń jest możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na stopnień opalenizny.

W naszym Gabinecie system Accent wykorzystujemy jako jedno z trzech podstawowych urządzeń w zabiegach antystarzeniowych i rewitalizujących skórę. Doskonale uzupełnia on działanie IPL 540 nm, Dye-PL 500-600 nm oraz lasera frakcyjnego Pixel. Terapie łączone skutecznie pomagają w walce z upływającym czasem.

Przy zabiegach okolic twarzy obserwujemy redukcję luźnej skóry tzw. ”chomików”, poprawę napięcia oraz struktury skóry wokół oczu i czoła. Zabiegi na ciało gwarantują świetne efekty antycellulitowe.

Po 19 miesiącach użytkowania możemy powiedzieć, że 99% naszych pacjentów jest bardzo zadowolonych z efektów. Decydują się na powtarzanie serii zabiegów lub kontynuują terapie na kolejnych partiach ciała.

Powodzenie zabiegów i ich skuteczność w ogromnym stopniu zależy od staranności osoby wykonującej zabieg oraz wykonywania zabiegów w seriach. Założyliśmy obowiązkowo 5 zabiegów w serii, dzięki temu uzyskujemy rewelacyjne rezultaty. Szczególną uwagę zwracamy na przygotowanie pacjenta oraz jego oczekiwań co do rezultatu zabiegu. Skrupulatne przeprowadzenie wywiadu przed zabiegiem chroni nas przed wystąpieniem nagłych niepożądanych efektów ubocznych. A jeśli się takowe pojawiają jak np. krostki po zabiegach na twarz, wypracowaliśmy procedury aby je niwelować. Zawsze pamiętamy, jak w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych, że każdy pacjent reaguje indywidualnie.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.