Soczewki HumanOptics - Toryczne i dyfrakcyjne

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Mikrochirurgia oka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/22/2007

Tag:

Nowe soczewki wewnątrzgałkowe MicroSil Toric są interesującą propozycją niemieckiej firmy HumanOptics.Soczewki wewnątrzgałkowe Human Optics

Soczewka Toryczna daje nowe rozwiązanie w leczeniu zaćmy u osób z dużym astygmatyzmem, poprawia ostrość wzroku do dali, eliminując tym samym konieczność stosowania dwóch różnych par okularów.

Soczewki MicroSil Toric wykonane są z najwyższej jakości silikonu, posiadają filtr UV, są zwijalne i mogą być wszczepiane przez małe cięcie. Dzięki budowie ich implantacja jest łatwa i przebiega bez żadnych komplikacji. Ostre krawędzie i wydłużone haptyki, w kształcie litery „Z”, doskonale stabilizują i utrwalają implant w torbie.

Ponadto modele soczewek: –s, -sY, -sPB mają końce haptyków ukształtowane do formy kleszczy, które pełnią funkcję dodatkowych stabilizatorów soczewki implantowanej do rowka rzęskowego, lub metodą PiggyBack. Sposób połączenia haptyków z częścią optyczną soczewki jest zaprojektowany w ten sposób, aby soczewki były zawsze niezawodne i pozwalały lekarzowi na łatwą i bezproblemową implantację.

Wspomniana metoda „PiggyBack”, to możliwość dająca zaskakujące efekty korekcji wysokich wad refrakcji. Firma HumanOptics dzięki soczewkom MicroSil Toric (i Dyfrakcyjnym), umożliwiła wykonywanie zabiegów wszczepiania dwóch soczewek do oka. Metoda PiggyBack stosowana jest wówczas, gdy soczewka implantowana do komory tylnej nie koryguje wady refrakcji oka. Specjalna budowa soczewek MicroSil Toric, ich wklęsła tylna i wypukła przednia- powierzchnia części optycznej oraz przedłużone haptyki, pozwalają skutecznie i bezproblemowo dokonywać korekcji wad refrakcyjnych oka, poprzez umieszczenie dodatkowej soczewki w rowku rzęskowym.

Model –sY posiada filtr światła niebieskiego, chroniący przed AMD, a soczewka implantowana jest do komory tylnej. Torica –sS jest z kolei przeznaczona do implantowania w rowku rzęskowym, co jest bardzo istotne, w przypadku, gdy nie jest możliwe umieszczenie soczewki w tylnej komorze.

Soczewki MicriSil Toric firmy HumanOptics, to gama soczewek, które dają lekarzom satysfakcję i nowe możliwości w chirurgii oka, a pacjentom pozwalają osiągnąć
zadowolenie z jakości wykonywanych zabiegów.

Więcej informacji na temat soczewk wewnątrzgałkowych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Mikrochirurgia oka:

Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics

Niemiecka firma HumanOptics marka znana na całym świecie. Powstała na solidnym i trwałym fundamencie firma, związana z Dr. Schmidtem jest marką, która od lat daje o sobie znać na rynku okulistycznym. W wyniku długoletnich badań i prac nad soczewkami wewnątrzgałkowymi, producentom z HumanOptics udało się wprowadzić na rynek produkty o najwyższej jakości.

System OS3

system OS3 szwajcarskiej firmy OERTLI Instruments jest nowoczesnym oraz wielofunkcyjnym narzędziem z powodzeniem spełniającym wymagania współczesnej mikrochirurgii okulistycznej.

Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics Diffractiva - rozwiąznie dla wymagających

Lina Diffractiva zapewnia ostre widzenie do bliży, dali, oraz co bardzo ważne, w dystansie pośrednim, bez stosowania okularów korekcyjnych.

Novitrex 3000

Novitrex 3000 najnowsze dzieło inżynierów Szwajcarskich gdzie źródłem światła jest lampa metalohalogenowa.