Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics Diffractiva - rozwiąznie dla wymagających

Autor: Agnieszka Sotoła

Kategoria: Mikrochirurgia oka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/23/2008

Tag:
Firma HumanOptics posiada w swojej ofercie następujące soczewki wewnątrzgałkowe:

Lina Diffractiva zapewnia ostre widzenie do bliży, dali, oraz co bardzo ważne, w dystansie pośrednim, bez stosowania okularów korekcyjnych. Aby uzyskać wysoki komfort widzenia, firma HumanOptics podczas projektowania soczewki Diffractiva wykorzystała zjawisko dyfrakcji czyli ugięcia światła. Przechodzi ono przez 9 specjalnie zaprojektowanych pierścieni umożliwiających stopniową zmianę stref dyfrakcji, w celu utworzenia łagodnego przejścia pomiędzy punktami ogniskowania obrazu od dali do bliży. Przeprowadzone badania wykazały, iż wybór 9 stref jest optymalny ze względu na komfort widzenia przy słabym oświetleniu. Soczewka współgra z reakcją źrenic związaną ze zmianą oświetlenia, co zapewnia komfort widzenia podczas wszelkich codziennych czynności. Do wyboru mamy model wszczepiany do torebki tylnej ‘-s ‘, jak i do rowka rzęskowego – ‘sS’. Soczewki wykonane są z najwyższej jakości materiału hydrofobowego i posiadają filtr UV. Dzięki odpowiedniej budowie implantacja jest łatwa i przebiega bez komplikacji. Wydłużone haptyki, w kształcie litery C, doskonale stabilizują implant. Wyróżnikiem HumanOptics jest podwójna ochrona przed PCO (360°), w postaci ostrych krawędzi oraz podniesionego kołnierza na całym obwodzie strefy optycznej.

Dobór soczewki odbywa się indywidualnie, dla każdego pacjenta na podstawie wyników badań i po wypełnieniu specjalnie przygotowanego formularza który uwzględnia wszystkie parametry operacji między innymi oczekiwany astygmatyzm pooperacyjny wynikający też z miejsca cięcia. Na tej podstawie, HumanOptics proponuje 3 soczewki ze szczególną rekomendacją jednej z nich. Taka forma pozwala wyeliminować błędy, oraz daje gwarancję najwyższej jakości.

Więcej informacji na temat soczewek wewnątrzgałkowych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOpticsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Mikrochirurgia oka:

Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics

Niemiecka firma HumanOptics marka znana na całym świecie. Powstała na solidnym i trwałym fundamencie firma, związana z Dr. Schmidtem jest marką, która od lat daje o sobie znać na rynku okulistycznym. W wyniku długoletnich badań i prac nad soczewkami wewnątrzgałkowymi, producentom z HumanOptics udało się wprowadzić na rynek produkty o najwyższej jakości.

System OS3

system OS3 szwajcarskiej firmy OERTLI Instruments jest nowoczesnym oraz wielofunkcyjnym narzędziem z powodzeniem spełniającym wymagania współczesnej mikrochirurgii okulistycznej.

Novitrex 3000

Novitrex 3000 najnowsze dzieło inżynierów Szwajcarskich gdzie źródłem światła jest lampa metalohalogenowa.

Soczewki HumanOptics - Toryczne i dyfrakcyjne

Nowe soczewki wewnątrzgałkowe MicroSil Toric są interesującą propozycją niemieckiej firmy HumanOptics. Soczewka Toryczna daje nowe rozwiązanie w leczeniu zaćmy u osób z dużym astygmatyzmem, poprawia ostrość wzroku do dali, eliminując tym samym konieczność stosowania dwóch różnych par okularów.