System Harmony, lider w technologii multi-aplikacyjnej

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/20/2007

Tagi:

Niezaprzeczalnie użycie światła w terapii, szczególnie chorób skóry przeżyło w ostatniej dekadzie rewolucyjny rozwój. Odkrycie światła jako skutecznej metody walki z łuszczycą, bielactwem a jednocześnie wypracowanie sposobów bezpiecznej ich aplikacji, dało lekarzom narzędzia, otwierające drogę do leczenia schorzeń dotychczas nieleczonych.

Jednocześnie, kolejne doświadczenia, przyniosły konkluzje, że każdy problem reaguje na inną długość światła. Jest to bezpośrednio związane z absorpcją światła, poszczególnych elementów skóry i tak dla przykładu oksyhemoglobina (która jest chromatoforem w przypadku leczenia naczyniaków), pochłania energię światła o długości od około 500 do 600 nm, gdy bielactwo i łuszczyca wymagają światła UVA i UVB a wiec o długościach odpowiednio 311 i 350 nm, stymulacja kolagenu i resurfaceing twarzy to już długości około 2900nm i tak dalej aż do 10900 nm, na które reaguje zawarta w tkankach woda. Zjawisko to powoduje, że każdy laser, a jak wiadomo laser to urządzenie o świetle tylko jednej długości, ma praktycznie jedno zastosowanie.System Harmony

Chcąc udzielić pacjentowi wsparcia we wszystkich problemach skórnych, klinika bądź musi dysponować ogromnym a co za tym idzie i kosztownym zapleczem maszyn, bądź może pracować na maszynie multi-aplikacyjnej, jaką jest system Harmony.

System Harmony jest niespotykanym na rynku systemem, pozwalającym na modułową rozbudowę, nawet już pracującej maszyny, która może rosnąć razem z praktyką lekarską, w której pracuje. Jednocześnie, wymiana poszczególnych członów, pozwala na posiadanie zawsze najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Najważniejsze aplikacje systemu Harmony:

Sprawdź cenę interesującej Cię kompletacji!

Więcej informacji na temat systemu Harmony znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.

Przyszłość sztucznej inteligencji w diagnostyce raka skóry

Wszyscy mówią o sztucznej inteligencji i choć dla wielu jest to wciąż abstrakcyjna koncepcja, w profilaktyce raka skóry stała się rzeczywistością. Oprogramowania eksperckie dostarczają wyniki oparte na AI (Artificial Intelligence), czyli tzw. sztucznej inteligencji, oferując dodatkowo szereg funkcji analitycznych.

Znaczenie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej (RCM) in vivo w diagnostyce dermatologicznej

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM), to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej. Umożliwia ona wizualizację tkanek z dokładnością porównywalną do badania histologicznego w czasie rzeczywistym. W badaniu skóry możliwe jest zobrazowanie naskórka, warstwy brodawkowatej oraz górnej części warstwy siateczkowatej skóry właściwej, jak również przydatków skóry. Zdjęcia uzyskane metodą RCM, czyli tzw. przekroje optyczne tkanek, odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości. Maksymalna głębokość obrazowania wynosi około 200-300 µm, co stanowi pewne ograniczenie w badaniu zmian nowotworowych, w bardziej zaawansowanych stadiach (guzy naciekające) lub zmian hiperkeratotycznych, w których zgrubienie naskórka uniemożliwia wgląd w głębsze warstwy.

Skin Cancer Unit- nowe podejście do diagnostyki i leczenia nowotworów skóry

Śledząc rozwój nauki oraz nowoczesnych technologii dotyczących diagnostyki i leczenia nowotworów skóry, naturalnym zjawiskiem jest tworzenie zespołów wielospecjalistycznych, które będą zajmować się kompleksowo tym wąskim, lecz wymagającym obszarem terapeutycznym. Zauważając potrzebę leczenia danego typu nowotworu w jednym ośrodku, począwszy od rozpoznania choroby, poprzez kompleksowe leczenie, a w ostateczności do objęcia pacjenta także opieką paliatywną, w Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO) powstał Skin Cancer Unit (SCU), oddział zajmujący się diagnostyką i leczeniem między innymi nowotworów skóry.