Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Technologia kluczem do sukcesu ASELight

Autor:
Piotr Barański

Prawie rok temu przybliżałem Państwu modele lamp operacyjnych ASELight, porównując je do Audi. Dziś muszę przyznać, że popełniłem wielki błąd. Bo chociaż Audi to jedna z najlepszych samochodowych marek, to szwajcarskie lampy są produktami z jeszcze wyższej półki.

Dr Salski

Przypomnę, że oświetlenie operacyjne ASELight powstaje w szwajcarskich zakładach ASETronics i tworzą je specjaliści od oświetlenia typu LED. Firma od wielu lat jest pionierem rozwiązań w zakresie oświetlenia elektroluminescencyjnego, produkując podzespoły dla takich marek jak HELLA, OSRAM czy DB. Kilka lat temu wprowadziła na rynek rodzinę lamp ASELight przeznaczonych dla medycyny. Od tego czasu produkt przeszedł szereg usprawnień i modyfikacji. Konsekwentnie piął się w górę notując z roku na rok coraz lepsze wyniki sprzedaży i zdobywał uznanie coraz szerszej rzeszy specjalistów branży medycznej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy podstawowe modele lamp o zróżnicowanym przeznaczeniu. Można je wygodnie dostosowywać do wymagań i zadań jakie mają spełniać. W tabeli zestawiliśmy podstawowe parametry, by przedstawić szeroki wachlarz możliwości oferowany przez producenta znad rzeki Aare.

Tabela

Analizując tabelę łatwo można zauważyć, że lampy ASELight oferują wysokie parametry i funkcjonalność. Zapewne istotna dla wielu użytkowników jest możliwość zmiany temperatury barwowej w wyższych modelach, co pozwala operatorowi na dostosowanie barwy oświetlenia do rodzaju przeprowadzanego zabiegu lub swoich preferencji. Ważną cechą lamp jest również stosunkowo wysoki poziom odwzorowania barwy światła dziennego oraz czerwonego, które wynoszą około 98%. Absolutnym hitem, jednym z bardziej innowacyjnych i odróżniających od konkurencji parametrów, jest bezdotykowe sterowanie podstawowymi funkcjami lampy. Pozwala to na zmianę natężenia oświetlenia w każdym momencie zabiegu, przy zachowaniu najwyższych standardów aseptyki. Operator nie wchodzi w kontakt fizyczny z żadnym obiektem, zmienia jedynie ustawienia oświetlenia za pomocą zbliżeniowych sensorów ruchowych. W szwajcarskich lampach zastosowano także unikalny system obiegu ciepła, ograniczając jego emisję do absolutnego minimum. Zastosowanie, wielopoziomowej obudowy aluminiowej spowodowało, że pełni ona funkcję swoistego rozpraszacza ciepła (radiatora). Rozprowadzanie go równomiernie w przestrzeń powoduje minimalny wzrost temperatury powietrza w otoczeniu i nie zakłóca pracy nawiewu laminarnego. Serdecznie zachęcam do wymiany oświetlenia na system ASELight. Szeroka wiedza szwajcarskich inżynierów zastosowana w rozwiązaniach dla medycyny gwarantuje doskonałą jakość oświetlenia pola operacyjnego. Ich użytkowanie z pewnością poprawi warunki pracy na każdej sali operacyjnej czy w gabinecie zabiegowym, a tym samym znacząco wpłynie na poprawę komfortu Państwa pracy.

Autorzy
Piotr Barański

Consultronix S.A.