Więcej, szybciej-Unilarge

Autor: dr Jarosław Wilk

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 4/26/2008

Szereg dostępnych na rynku chirurgii estetycznej zabiegów operacyjnych, w tym laserowych metod leczenia zmarszczek, liftingu zwiotczałej skóry, nie jest akceptowany przez dużą liczbę pacjentów. Wiąże się to z ich ablacyjną naturą, a w konsekwencji z długimi okresami rekonwalescencji po zabiegu, a także z powikłaniami pooperacyjnymi. Alternatywą staje się tu wykorzystanie jednej z nowszych technologii nieablacyjnych – energii fal radiowych.
Nowatorskie rozwiązanie izraelskiej firmy Alma Lasers, wiążące się z za-stosowaniem w znanym już systemie RF Accent XL głowicy UniLarge, wychodzi naprzeciw pacjentom pragnącym jeszcze szybciej poprawić sylwetkę bez skalpela.
UniLarge jest wyższej klasy głowicą unipolarną, która służy do głębokiego ogrzewania tkanki. Dzięki szerszej elektrodzie, w jaką wyposażona jest ta końcówka, temperatura tkanki rośnie bardzo szybko. Ma to szczególne znaczenie przy leczeniu większych powierzchni, jak np. uda, pośladki czy
brzuch. Technika IN-Motion, polegająca na utrzymaniu pracy głowicy w ruchu okrężnym, pozwala na zapewnienie komfortu pacjentowi, czyniąc zabieg zupełnie bezbolesnym. W czasie zabiegu tkanka jest od razu chłodzona. Powtarzalność procedur zabiegowych umożliwia dokonanie przełomowych zmian w kształtowaniu sylwetki.
Z działań niepożądanych po zabiegu pojawiają się jedynie – przemijający rumień maksymalnie utrzymujący się 48-72 godziny i lekki obrzęk. Żadne trwałe powikłania nie miały miejsca. W czasie zabiegu temperatura jest kontrolowana przy pomocy laserowego termometru (twarz 43-44
stopni Celsjusza, tułów i kończyny 44-45 stopni Celsjusza).

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Nowa odsłona medicam 1000

Minęły dwa lata od premiery FotoFinder medicam 1000. Dziś mało kto wyobraża sobie codzienną praktykę dermatologiczną bez kamery wideodermatoskopowej z krystalicznie czystym obrazem. Niewątpliwie kamera medicam 1000 wyznaczyła najwyższy standard jakości, jednakże nadszedł czas na jej rewolucję.