Wielozadaniowa kaniula FLACS

Autor: Anna Migdał

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 3/57/2016

Firma Beaver-Visitec International wprowadziła do swojej oferty kolejny, innowacyjny instrument - kaniulę FLAC, przeznaczoną do pracy przy cięciach wykonywanych podczas zabiegu usunięcia zaćmy, przy użyciu lasera Femto. 

FLACS
Ta wielofunkcyjna kaniula została zaprojektowana w celu ulepszenia efektywności operacji oraz optymalizacji wyników klinicznych. Główną funkcją kaniuli FLAC jest zapewnienie płynnego, łatwego oraz całkowitego otwarcia wszystkich cięć podczas zabiegu usunięcia zaćmy metodą femto. Tępo zakończona przednia krawędź kaniuli zabezpiecza przed rozciąganiem, zniekształceniem lub tworzeniem kolejnego portu. Kaniula jest bardzo cienka, przez co umożliwia wejście oraz otwarcie cięcia przy minimalnym wysiłku. Dodatkowo kaniula może być używana do wstrzykiwania wewnątrz oka wiskoelastyku i/lub innych substancji, tym samym zmniejszając liczbę narzędzi wprowadzanych do wnętrza oka i przekazywanych w trakcie operacji pomiędzy operatorem a instrumentariuszką. Ze względu na swoją wielozadaniowość, użytkowanie kaniuli FLAC firmy BVI może przyczynić się do zmniejszenia czasu zabiegu. Kaniula jest narzędziem jednorazowego użytku, dostarczanym przez producenta w sterylnym opakowaniu, dzięki czemu eliminuje ryzyko przenoszenia zakażenia oraz niweluje potrzebę wykonywania kosztownej i czasochłonnej procedury sterylizacji. Kaniula FLAC jest uzupełnieniem pozostałych jednorazowych narzędzi firmy BVI, takich jak kaniula do hydrodysekcji 27G oraz tępo zakończona pęseta do kapsuloreksji. 

Zapraszamy do sprawdzenia możliwości kaniuli FLACS w Państwa praktyce.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Beaver-VisitecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.