Zastosowanie w proktologii lasera neoV1470 nm

Autor: Gil Shapira

Kategoria: Flebologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/64/2019

Dolegliwości proktologiczne, takie jak hemoroidy i przetoki, to powszechne problemy odnotowane w społeczeństwach zachodnich. Wiążą się z bardzo niską jakością życia i zakłopotaniem. Dotychczasowa terapia laserowa umożliwia minimalnie inwazyjne leczenie delikatnych obszarów oraz przyspiesza regenerację po zabiegu. Literatura wskazuje na wyraźną przewagę laseroterapii względem innych metod leczenia.
 
NeoLaser wprowadził innowacyjne technologie ALFA™ i ELITE ™, odpowiednio do laseroterapii przetok oraz hemoroidów 2-4 stopnia. Proponowane rozwiązania pozwalają na bezpieczną, oszczędzającą i niemal bezbolesną procedurę dla pacjentów. Specjalnie opatentowana technologia światłowodów, w tym sonda CORONA Fistula Probe i sonda CORONA Hemorrhoid, zapewnia komfort pracy chirurga.
 
Podczas zabiegu ALFA™ energia lasera dostarczana jest przez światłowód radialny do przetoki odbytu i używana do ablacji termicznej, w konsekwencji prowadzi do zamknięcia nieprawidłowego szlaku. Energia lasera powoduje zniszczenie nabłonka przetoki i równoczesne zatarcie pozostałego przewodu przetoki przez efekt skurczu.
 
W procedurze ELITE™ energia lasera jest dostarczana za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanego światłowodu konikalnego do guzka hemoroidalnego i jest wykorzystywana do jego termicznego zamknięcia. Energia lasera indukuje zniszczenie nabłonka żylnego oraz równoczesne zamknięcie hemoroida przez efekt skurczu. Włókno ma specjalnie zaprojektowaną stożkową, szklaną końcówkę ułatwiającą przebicie i wejście do guzka hemoroidalnego. Emisja jest zarówno strzeleniem czołowym, jak i bocznym, szerokim, równomiernie promieniowym, umożliwiającym efektywne zamknięcie naczyń. Włókno wyposażone jest w adapter Touhy Borst, który pozwala na połączenie ze specjalną kaniulą w celu prostej obsługi i aplikacji.
 
Ponadto laser można stosować do minimalnie inwazyjnej terapii stanów torbieli pilonidalnej, wykorzystując tę samą sondę, co w przypadku przetok i eliminując potrzebę otwartej operacji.
 
Korzyści
Nowe możliwości leczenia – dostarczenie wysokiej dawki energii dzięki elastycznemu światłowodowi o małej średnicy ułatwia procedurę i daje wiele opcji leczenia. Zaletami są: bezpieczeństwo (ALFA™ i ELITE™ to procedury oszczędzające zwieracze), mniejszy ból, przyspieszone gojenie i lepsze efekty pozabiegowe.
 
Ustawienia użytkownika – platforma neoV jest wyposażona w presety zapewniające łatwą obsługę i lepszą kontrolę w trakcie zabiegu. Ustawienia programowe gwarantują wprowadzenie odpowiedniej dawki startowej, a za pomocą sygnału dźwiękowego ułatwiają synchronizację prędkości wysuwania światłowodu, prowadząc do dokładnego i jednolitego rozłożenia dawki.
 
Użyteczność – biorąc pod uwagę niewielki rozmiar i jednocześnie wysoką moc, system neoV jest to optymalne narzędzie umożliwiające przeniesienie procedur z sali operacyjnej do sali zabiegowej. Dzięki piórkowej wadze 3.5 kg oraz wygodnej walizce transportowej można go stosować w wielu różnych lokalizacjach.
 
Wszechstronność – unikalna konstrukcja, szerokie spektrum zastosowań, mobilność i wydajność systemu neoV daje mu mocną pozycję na rynku.
Wykorzystanie lasera o długości fali 1470 nm w leczeniu proktologicznym znacznie obniża ryzyko uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Jest to skuteczna alternatywa dla klasycznych zabiegów operacyjnych. Laser neoV1470 nm to ekspert w leczeniu proktologicznym, który zaspokoi oczekiwania pacjentów, gwarantując wysoki komfort zabiegu oraz satysfakcjonujący efekt.

Więcej informacji na temat proktologia, żylaki odbytu, hemoroidy znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki neoLaserOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Flebologia:

Wykorzystanie laserowych światłowodów radialnych Slim (400 µm) w leczeniu endowaskularnym nawrotowych żylaków po zabiegach chirurgicznych

Żylaki nawrotowe po interwencjach chirurgicznych to częsty i trudny problem. Zdarzają się w 20%, a nawet – według niektórych autorów – w 80% przypadkach operacji żylaków. 

Wiek pacjenta – przeciwwskazanie do zabiegów w leczeniu niewydolności żylnej?

Podeszły wiek w wielu ośrodkach jest nadal przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów na żyłach kończyn dolnych, szczególnie gdy, stosowane techniki wiążą się z dużym ryzykiem zakrzepowego zapalenia żył, wzrastającym z każdą dekadą życia.