Życie zaczyna się po trzydziestce...

Autor: Dariusz Łagan

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/56/2016

Wielu z nas uważa, że w dniu trzydziestych urodzin kończy się nasza młodość. Niosąc ze sobą większy bagaż doświadczeń, stajemy się bardziej odpowiedzialni. Możemy pracować nad swoimi słabościami, a także wytrwale trzymać się tego, w czym naprawdę jesteśmy dobrzy. Dodatkowo, wiedza zdobyta przez lata pomaga nam lepiej znosić trudy życia codziennego oraz poszukiwać nowych inspiracji. Jest to czas kiedy jesteśmy gotowi do twórczej pracy, której efekty mogą zmieniać nasze otoczenie, zarówno to najbliższe, jak i globalne. Na otoczenie globalne wpływamy poprzez tworzenie rzeczy niezwykłych, takich które sprawiają, że nasze życie codzienne staje się prostsze, przyjemniejsze oraz wypełnione niebanalną estetyką. Takie dzieła wymagają zarówno precyzji, dojrzałości, jak i wizjonerskiego podejścia do życia i pracy. Po tym krótkim wstępie pozwolę sobie przybliżyć Państwu postać pewnego trzydziestolatka... 
 
30 lat Ellexa 

Przed trzydziestoma laty miało miejsce wydarzenie, które w moim mniemaniu zmieniło losy świata (z pewnością świata okulistyki). Historia miała swój początek w cieniu winnic Barossa Valley na południu Australii. W roku 1985, we wschodniej części Adelajdy odbywały się pierwsze, kończące sezon Grand Prix Australii Formuły 1. Na czas wyścigu zamykano część ulic, które były modyfikowane na potrzeby bolidów, a niemal całe miasto brało udział w trzydniowej zabawie. W tym samym roku, w tym samym mieście otworzyła się nowa perspektywa na przyszłość okulistyki. Powstała manufaktura prowadząca badania nad doskonaleniem technologii laserowej oraz jej wykorzystania w okulistyce. Grupa inżynierów i naukowców postawiła sobie jeden cel: konstruowanie najlepszych na świecie laserów medycznych! Tak powstał Ellex. 

Z biegiem lat, australijski producent ewoluował od małej firmy badawczo-rozwojowej do globalnego lidera w dziedzinie innowacyjnych technologii medycznych. Dziś ponad 20 000 laserów i ultrasonografów Ellex pracuje w ponad 100 krajach świata. 

Najnowocześniejsza, zrobotyzowana linia produkcyjna oraz grupa wybitnych optoelektroników każdego dnia dostarcza Państwu perfekcyjne narzędzia pracy. Działalność innowacyjna nie jest przypadkowa i chaotyczna. To starannie zaplanowany proces, obejmujący swoim zasięgiem czasowym horyzont co najmniej pięciu lat. Warto podkreślić, że wdrażanie nowej technologii, czy nowego produktu powiązane jest równocześnie ze zmianami w systemie zarządzania, w tym wykorzystaniu coraz to nowszych technologii produkcji oraz systemów informatycznych „skrojonych” na potrzeby klienta. Nie bez przyczyny inni producenci starają się zbliżyć do jakości obrazowania ultrasonografu Eyecubed, precyzji lasera Tango, czy też świetnej ergonomii i optyki fotokoagulatorów Integre
 
2RT 
 
Ellex ciągle rozwija swoje produkty i wyznacza standardy w okulistyce, pozostawiając peleton daleko w tyle. Każdy produkt, który opuści australijską fabrykę cechują najlepsze wartości użytkowe oraz najwyższa jakość w każdym, najmniejszym detalu. Dowodem na to jest wprowadzanie innowacyjnych laserów terapeutycznych, które jako pierwsze i jedyne posiadają certyfikacje do zabiegów witreolizy laserowej oraz 2RT – pierwszej terapii dedykowanej do wczesnej postaci AMD

Mając 30 lat znamy już swoją wartość, jesteśmy dojrzali i otwarci na nowe wyzwania. Koncentrujemy się na tym, co robimy najlepiej. Dokładnie tak jak Ellex, czego kolejne dowody pojawią się niebawem.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki EllexOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Nawigowana terapia laserowa z zastosowaniem systemu Navilas® 577s

Navilas® jest cyfrowym systemem przeznaczonym do nawigowanej laseroterapii siatkówki w oparciu o obraz dna oka. Laser w połączeniu z funduskamerą obrazuje zmiany chorobowe w plamce i na obwodzie siatkówki w czasie rzeczywistym.

Laser nanosekundowy 2RT™ w terapii AMD. Nowe kryterium kwalifikacji

Od około 3 lat dostępny jest na polskim rynku medycznym nanosekundowy laser 532 nm, przeznaczony i zarejestrowany do terapii odmładzającej siatkówkę (retinal rejuvenation therapy; w skrócie 2RT™), u pacjentów ze średniozaawansowanymi stadiami zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (age related macular degenaeration – AMD). To pierwsza i jak dotąd jedyna metoda wykorzystywana do terapii schorzenia w tym stadium zaawansowania. Zabieg laserem 2RT™ to terapia, wokół której toczy się dyskusja co do jej skuteczności, a jednocześnie i przede wszystkim terapia, z którą wiązane są nadzieje na zahamowanie postępu AMD do stadiów zaawansowanych.

Fiksacja transskleralna soczewek wewnątrzgałkowych techniką Yamane (double-needle technique)

Każdy z mikrochirurgów operujących zaćmę spotyka się w codziennej praktyce z pacjentami wymagającymi wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej w sytuacji braku wsparcia tylnej torebki (pierwotnie lub wtórnie). Najczęściej stosowane techniki operacyjne wykorzystują soczewki mocowane do tęczówki przy pomocy klipsów, soczewki do podszycia do twardówki oraz coraz rzadziej stosowane soczewki przedniokomorowe. Wprowadzona przez Shin Yamane w 2017 roku metoda fiksacji soczewki przeztwardówkowo, wydaje się mieć przewagę nad wcześniej stosowanymi rozwiązaniami. Wykorzystuje ona niskotemperaturową diatermię do zabezpieczenia haptenów w obrębie tunelu twardówkowego. Wymienione wyżej, standardowe metody, mogą przyczyniać się do redukcji komórek śródbłonka rogówki, wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego, powstawania obwodowych zrostów przedniokomorowych czy, jak w przypadku soczewek podszywanych, do mechanicznego uszkodzenia szwów i przemieszczenia soczewki do komory ciała szklistego. Dodatkową zaletą techniki Yamane jest łatwa dostępność soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ wykorzystuje ona standardowe soczewki trzyczęściowe, które są obecne na większości bloków operacyjnych.