AccentFamily - Twoja droga do pięknego ciała

Niezależnie od stosowanej diety czy wykonywanych ćwiczeń, wraz z upływem czasu niektóre partie ciała ulegają szybszemu zwiotczeniu, zaś oznaki cellulitu pojawiają się u osób w każdym wieku, niezależnie od tuszy. Próby jego niwelacji, poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia, w wielu przypadkach okazują się nieefektywne. Ostatnia dekada przyniosła szereg innowacyjnych rozwiązań wśród urządzeń medycznych, skierowanych na redukcję tkanki tłuszczowej. Obok uznanej, jednakże inwazyjnej, metody liposukcji, nowatorskim podejściem do tematu okazało się wykorzystanie przez izraelską firmę Alma Lasers fal radiowych (RF). Częstotliwości radiowe – działając przez skórę pozwalają na likwidację cellulitu, poprawę mikrokrążenia i lokalnego metabolizmu.
 
Accent Elite i Accent XL
W systemach platformowych Accent Elite oraz Accent XL po raz pierwszy zastosowano kombinację dwóch głowic, wykorzystujących częstotliwość radiową:  Bipolarną  i Unipolarną. Obydwie końcówki w celu poprawienia wyglądu pacjenta wykorzystują jednocześnie trzy mechanizmy:

• głębokie podgrzewanie/napinanie skóry – stymulacja kolagenu i elastyny (tworzenie neokolagenu),
• pobudzenie mikrokrążenia oraz drenaż limfatyczny – usuwanie toksyn,
• termiczne wzbudzenie rozpadu i obumarcia komórek tłuszczowych (apoptoza adipocytów).
 
Generowana przez systemy częstotliwość fal na poziomie 40.68 MHz zapewnia szybkie nagrzewanie tkanki, a w konsekwencji szybsze przeprowadzenie zabiegu. Obie głowice dostarczają energię RF do tkanki i chłodzą ją jednocześnie, co zapewnia pacjentowi komfort i ochronę naskórka przed oparzeniem. Dodatkową korzyścią jest brak okresu rekonwalescencji, wyłączającego pacjenta z normalnego życia. System Accent XL można doposażyć w inne przydatne w walce z brakiem elastyczności skóry końcówki: Periorbital – okolice oczu, UniForm – z masującymi rolkami, czy Pixel RF – ablacyjna końcówka do likwidacji rozstępów.

 

AccentFamily

 

Accent Ultra
Absolutną nowością na światowym rynku medycyny estetycznej jest najmłodszy system z rodziny AccentFamily Accent Ultra. Został on rozszerzony o głowice ultradźwiękowe, uzupełniając dotychczasowe możliwości urządzenia bazujące na wykorzystaniu częstotliwości radiowej. Połączenie dwóch modułów pracy daje unikalne na rynku narzędzie walki z niedoskonałościami ciała pacjenta. Moduł  UniForm  wykorzystuje częstotliwość radiową z jednoczesnym drenażem limfatycznym. Zastosowanie radiofrekwencji RF stymuluje lokalny metabolizm leczonego obszaru, doprowadza do jego przekrwienia i lepszego odżywienia. Moduł  Ultra efektywnie i selektywnie działa na depozyty tłuszczowe, bazując na wzroście przepuszczalności błon komórkowych, usprawnieniu oddychania tkankowego i pobudzeniu przemiany materii komórek, bez niszczenia otaczających struktur, takich jak: skóra, naczynia krwionośne i nerwy obwodowe. Błony komórkowe adipocytów poddane działaniu ultradźwięków zostają uszkodzone, pozwalając tym samym na opróżnienie się depozytu tłuszczowego w przestrzenie między tkankowe. Usuwanie tłuszczu odbywa się za pomocą procesów fzjologicznych, poprzez układ limfatyczny, układ krwionośny i system immunologiczny. Trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych uwolnione do płynu śródmiąższowego są stopniowo transportowane poprzez system limfatyczny oraz krwionośny do wątroby, gdzie ulegają ostatecznej neutralizacji.

ZaAccentuj sylwetki swoich pacjentów!
Systemy AccentFamily są odpowiedzią na problemy starzenia się skóry, utraty jej jędrności, a także na cellulit i walkę z tkanką tłuszczową, pozwalając na przeprowadzanie zabiegów o każdej porze roku, bez wyłączania pacjenta z aktywności zawodowej i bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.