Aknicare - skuteczny sposób na trądzik

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/17/2006

Tag:

Trądzik pospolity to przewlekłe schorzenie związane z nadczynnością gruczołów łojowych. Dotyczy głównie ludzi młodych, to znaczy od 12 do 18 roku życia, ale dotyka także osoby w średnim wieku. Trądzik objawia się łojotokiem o różnym stopniu nasilenia oraz nadmiernym rogowaceniem naskórka przy ujściu mieszka włosowego. I choć nie zawsze skóra łojotokowa jest skórą z trądzikiem, to istnieje związek między ilością wydzieliny gruczołów łojowych skóry a nasileniem trądziku.

Pojawienie się trądziku często związane jest z przestrojeniem hormonalnym do jakiego dochodzi w okresie dojrzewania. Hormonami, które najmocniej stymulują gruczoły do produkcji łoju są androgeny (hormony wydzielane przez jądra mężczyzn, nadnercza, w niewielkiej ilości produkowane także przez jajniki kobiet).U kobiet przyczyną trądziku może być brak odpowiednich proporcji między estrogenami (hormonami produkowanymi w większej ilości w pierwszej tzw. folikularnej fazie cyklu miesięcznego), a gestagenami (hormonami drugiej tzw. lutealnej fazy cyklu). Nie oznacza to jednak, że trądzik pospolity jest schorzeniem hormonalnym, gdyż u wielu osób nie stwierdza się zaburzeń hormonalnych. Często decydują o tym skłonności genetyczne, polegające na większej wrażliwości gruczołów łojowych na hormony męskie. Na skutek stałego pobudzania gruczołów łojowych może dojść do przerostu gruczołów łojowych i łojotoku.

Wzrost wydzielania łoju w wyniku stymulacji gruczołów łojowych (głównie przez androgeny) i zwiększenie złuszczania ściśle do siebie przylegających komórek naskórka w ujściach mieszków włosowych doprowadza do ich "zaczopowania". Tworzy to wewnątrz mieszków włosowych warunki beztlenowe i powoduje gromadzenie się zbitego łoju. W ten sposób powstają warunki sprzyjające rozwojowi Propionibacterium acnes ( bakterie komensalne - wchodzące w skład normalnej flory bakteryjnej skóry, także u osób zdrowych).

Firma General Topics, która od ponad dwóch lat zjednuje sobie rzesze zwolenników, proponuje serię Aknicare efektywnie walczącą z problemem skóry łojotokowej i trądzikowej. W ofercie posiadają trzy, wzajemnie uzupełniające się dermokosmetyki, które pielęgnują skórę tłustą i mieszaną.

Aknicare żel, tonik oraz krem stanowią podstawę pielęgnacji tej problemowej skóry, bądź są uzupełnieniem miejscowej terapii antybiotykowej, sterydowej, retinoidalnej.

Żel Aknicare oparty jest na skojarzeniu triclosanu i kwasu pirogronowego (jako jedyny produkt na rynku zawiera w składzie 1% kwas pirogroniowy, który przygotowuje do peelingu Enerpeel z tym właśnie kwasem). Żel, dzięki tak dobranym substancjom czynnym, hamuje łojotok, zapobiega nadmiernemu rogowaceniu i powstrzymuje rozwój propionibacterium acnes (PBA) oraz likwiduje stany zapalne.

Tonik Aknicare poprzez zastosowanie kwasów: linolowego, cytrynowego i salicylowego, aktywnie redukuje łojotok i poprawia ogólny stan skóry pacjentów ze skłonnością do trądziku.

Aknicare krem świetnie nawilża skórę i przyspiesza gojenie ran (kwas hialuronowy i mleczan cynku), jednocześnie zachowując skórę matową, co ma duże znaczenie dla kobiet, które mogą bezpośrednio na krem, zastosować podkład.

Reasumując, seria Aknicare firmy General Topics to nowe, bezpiecznie i globalne podejście do patologii trądziku. Preparaty mogą być stosowane w mono- i politerapii, gdyż w połączeniu, np. z terapią retinoidalną likwidują kolonie bakterii, nawilżają skórę i poprawiają proces bliznowacenia. Ponadto, dermokosmetyki Aknicare z większą siłą redukują łojotok i rogowacenie, przez co skracają czas trwania kuracji antybiotykowej.

    Dziś, gdy mamy tak wiele produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej i łojotokowej, nie mamy czasu i siły na testowanie nieskutecznych preparatów, dlatego oszczędzając nasze pieniądze, powinniśmy sięgnąć po serię Aknicare.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

PREMIERA: FotoFinder studio – czyli dermoskopia, estetyka, trichoskopia w jednym urządzeniu

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę FotoFinder łączy w kompleksowym urządzeniu narzędzia trichoskopowe wspomagające przeszczepy włosów, mapowanie znamion oraz technologię dedykowaną do estetyki twarzy.