Allura FC

Autor: Piotr Wawrzyńczyk

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 2/32/2010

Tagi:

Wkrótce na polskim rynku pojawi się najnowocześniejszy angiograf firmy Philips – AlluraFC. Allura FC dostępna będzie w dwóch wersjach: stacjonarnej i mobilnej. Aparat przeznaczony jest zarówno do pracowni hemodynamicznych oraz sal hybrydowych. System ten wyposażony jest w generator wysokiej mocy z możliwością dalszej rozbudowy oraz izocentryczne ramię C z całkowicie zmotoryzowanymi ruchami, 9” wzmacniacz obrazu, a także wysokiej rozdzielczości kamerę CCD.

Allura FCPełna wszechstronność wykorzystania klinicznego aparatu objawia się poprzez całkowite pokrycie zasięgiem badania całego ciała pacjenta, co umożliwia zastosowania tego systemu we wszystkich rodzajach procedur sercowo-naczyniowych. Oprócz standardowych zabiegów kardiologicznych, takich jak diagnozowania, interwencji, implantacji rozrusznika i elektrofizjologii, Allura FC dedykowana jest również do zabiegów (neuro) naczyniowych (w tym diagnostycznych i interwencyjnych). Pełna motoryzacja ruchów, kontrolowana z poziomu stołu, umożliwia szybkie i łatwe manewrowanie ramieniem C w trakcie wykonywanych badań, co w znacznym stopniu skraca czas ich trwania. Takie rozwiązanie pozwala również w prosty sposób pozwala na uzyskanie różnych kątów widzenia. W dodatku, pełni obrotowe, izocentryczne ramie C, podczas każdej projekcji wycentrowywuje interesujący nas region ciała, co w znaczny sposób upraszcza pracę. System ten wyposażony jest w wysoce specjalistyczny stół umożliwiający reanimację bez jakiejkolwiek zmiany położenia zarówno pacjenta, jak i blatu.

Sterowanie całym systemem jest bardzo intuicyjne, przez co nawet początkujący nie będą mieli problemów z jego obsługą. Pulpit sterowniczy aparatu Allura FC może być umieszczony zarówno z boku stołu lub też na przewoźnym wózku. Składa się z wyświetlacza, na którym umieszczone są podstawowe informacje o pacjencie, położeniu ramienia C oraz stołu, sterowania systemem oraz przyciski awaryjnego zatrzymania.

Całość systemu dopełnia nowoczesny generator wysokiej mocy (z możliwością dalszej rozbudowy) oraz dwuogniskowa lampa MRC, która w połączeniu z obrotowymi przesłonami irysowymi stanowi potężne narzędzie podczas zabiegów kardionaczyniowych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz kompaktowym rozmiarom aparat Allura FC umożliwia szeroki zakres diagnostyki oraz badań, takich jak fluoroskopię ciągłą, skopię pulsacyjną (dla optymalizacji obrazów podczas dłuższych operacji) oraz angiografię subtrakcyjną.

Philips w zgrabny sposób połączył nowoczesne trendy wraz z wymogami najbardziej zaawansowanej medycyny tworząc system Allura FC. Dzięki małym gabarytom oraz połączeniu nowoczesnej lampy RTG wraz z wydajnym generatorem, system ten znajdzie on zastosowanie zarówno w dużych ośrodkach klinicznych, jak i w niewielkich prywatnych szpitalach. Jego parametry oraz materiały użyte do wykonania gwarantują przyszłemu nabywcy pełne zadowolenie podczas użytkowania.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

Mały aparat do zadań specjalnych. Nowość w ofercie

Codzienna praktyka szpitalna w dużej mierze opiera się na szeregu urządzeń diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie X. Aparaty RTG stacjonarne, przyłóżkowe, mammografy, tomografy komputerowe to urządzenia będące przeważnie na wyposażeniu Zakładów Diagnostyki Obrazowej z dedykowanym personelem wykonującym badania. Jednak najprawdopodobniej najliczniejszą grupą sprzętów bazujących na promieniowaniu X są śródoperacyjne aparaty z ramieniem C. W przeciwieństwie do urządzeń z ZDO – są one obsługiwane przez lekarzy podczas zabiegów. Ciężar, gabaryty, obecność innych systemów na sali operacyjnej to tylko kilka przykładów utrudnień z jakimi spotykają się chirurdzy. Producenci nieustannie dokładają starań, aby tę sytuację poprawić, czego owocem stał się aparat XiScan 5000 z mini ramieniem C firmy FM Control – przedstawiciela kompaktowych, mobilnych systemów do obrazowania fluoroskopowego podczas zabiegów. 

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze.