Allura FD10 z mocowaniem sufitowym o krok od hybrydy...

Autor: Adam Bunsch

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Allura Xper FD10 jest systemem o zawieszeniu sufitowym  oferującym optymalne połączenie sprawnej organizacji pracy, przepływu informacji i możliwości uzyskania szczegółowych danych. Rozwiązanie to jest istotnym krokiem w kierunku sali hybrydowej. Opracowany przez firmę Philips system zapewnia wysoki poziom automatyzacji pozycjonowania oraz wyjątkową jakość obrazowania na potrzeby zabiegów kardiologicznych i naczyniowych.

W skład Systemu Allura Xper FD10 wchodzą:

Cechami wyróżniającymi opisywany interwencyjny system kardiologiczno-naczyniowy są doskonała jakość obrazowania i niskie dawki promieniowania oddziałującego na lekarzy i pacjentów. Zastosowanie zawieszenia sufitowego ramienia w kształcie litery G skraca czas badań i zapewnia wygodny dostęp do pacjenta z wszystkich stron stołu, co nie jest możliwe w przypadku systemu mocowanego na podłodze. System charakteryzuje się przy tym stabilną konstrukcją oraz łatwym i szybkim pozycjonowaniem z poziomu stołu. Zawieszenie sufitowe jest też bardziej sterylnym rozwiązaniem, ponieważ skraca czas między zabiegami potrzebny na posprzątanie sali, w mocowaniu podłogowym brud osadza się między  podstawą ramienia a podłogą. Możliwości dowolnego ustawienia zawieszenia monitorów, modułów operacyjnych oraz mocowanie sufitowe sprawia że system Allura FD10  zapewnia przestrzeń i komfort pracy, tak potrzebny na salach operacyjnych.

Aparat opracowano z myślą o zastosowaniach kardiologicznych dlatego też został on wyposażony w stół z blatem o pełnej regulacji. Umożliwia on przeprowadzenie resuscytacji w każdej pozycji, także na w pełni wysuniętym blacie, oraz badania nawet bardzo otyłych pacjentów.

System Allura FD10 wyposażono w uznaną na świecie lampę MRC-GS o wysokiej mocy, która charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem rozproszenia ciepła. Z lampą współpracuje zaawansowany system filtracji SpectraBeam, pozwalający na redukcję dawki promieniowania otrzymywanej przez pacjenta i lekarza, bez utraty jakości obrazowania.

W aparacie zastosowano płaski detektor wysokiej rozdzielczości, mogący obsługiwać złożone projekcje. Wysoką jakość obrazowania oraz redukcję dawki zapewnia dedykowany układ przetwarzania obrazu. Detektor z technologią Xres, czyli algorytmem przetwarzania obrazów w czasie rzeczywistym, zapewnia doskonałą jakość obrazu dzięki wyższemu kontrastowi i ostrości. Technologia ta wykorzystuje zalety w pełni cyfrowego detektora, w celu redukcji szumów na obrazach klinicznych. Dzięki modułowi Xper, każdy użytkownik może wprowadzić własne ustawienia automatycznego pozycjonowania oraz ruchów aparatu. Funkcjonalność ta pozwala również na sterowanie z poziomu stołu pacjenta wszystkimi funkcjami, a także narzędziami interwencyjnymi – Allura 3D-CA, 3D-RA i StentBoost.

Opcja Automatic Position Controller pozwala na rozszerzenie programowalnej liczby ustawień pozycjonera do 10 dla każdej procedury klinicznej. Funkcja APC pozwala także na ustawienia pozycjonera w oparciu o obraz referencyjny. Dzięki temu istnieje możliwość przywołania położenia pozycjonera przy użyciu obrazów z monitora referencyjnego. W takim przypadku rotacja, angulacja, odległość SID oraz położenie detektora są takie same, jak na obrazie referencyjnym.

Współczesną medycynę cechuję dynamiczny rozwój nowych interwencyjnych metod leczenia. Wiąże się to z koniecznością wyposażenia placówek w system  zdolny do przeprowadzania wielu złożonych procedur interwencyjno-operacyjnych. Niezbędny staje się natychmiastowy dostęp do informacji uzyskanych w trakcie badań oraz możliwość ich analizowania i przetwarzania. Wszystkie powyższe wymagania spełnia system Allura FD10 z mocowaniem sufitowym, będący istotnym krokiem w kierunku rozwiązań typowych dla sal hybrydowych.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki PhilipsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.