Alma Harmony

Alma Harmony ta nazwa już zawsze będzie się mi kojarzyć z urządzeniem, które pomaga przywrócić skórze równowagę, młodość i jest bardzo pomocnym narzędziem do leczenia celowanego oraz terapii skojarzonej. Na szczególną uwagę zasługuje Pixel 2940.

Jest to laser użyteczny w leczeniu blizn potrądzikowych ( konieczne leczenie w 3-4 sesjach najczęściej w odstępach 4-5 tygodniowych). Bardzo dobrze się sprawdza w leczeniu blizn pooparzeniowych oczywiście dojrzałych wieloletnich pochodzących najczęściej z urazu we wczesnym dzieciństwie.

Wskazania estetyczne są tak oczywiste, że nie potrzeba rekomendacji do stosowania tego lasera do resurfacingu skóry w sposób niebolesny i co bardzo ważne z objawami ubocznymi leczenia (rumień, pieczenie, niewielkie złuszczanie się naskórka) ustępującymi w bardzo krótkim czasie np. na twarzy do 24 - 72 godzin. Drugim „hitem” tego urządzenia jest końcówka ST (near infrared) bardzo użyteczna do leczenia wspomagającego np. po zabiegach operacyjnych plastyki powłok brzusznych lub jako terapii z wyboru (w serii 4-5 sesji) na skórę twarzy i szyi.

Więcej informacji na temat lasera Alma Harmony znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Alma Lasers Ltd.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.