Artykuły w kategorii Finanse:

Jak uzyskać wsparcie ze środków z funduszy unijnych

Wspieranie i rozwój przedsiębiorczości jest niezwykle ważnym elementem polityki gospodarczej Unii Europejskiej, a także polityki rynku pracy. Działania te, dzięki funduszom unijnym, sprzyjają podnoszeniu jakości przedsiębiorstw i świadczonych przez nie usług. Do napisania dobrego projektu o dofinansowanie nie trzeba wcale wynajmować całych sztabów fachowców. Trzeba tylko trochę czasu i dużo cierpliwości.

Usługi finansowe

Egzemplarz: CX News nr 1/35/2011

W polskim systemie opieki zdrowotnej obserwujemy zjawisko „zamrożenia” kapitału w wysokości 180 milionów euro na zakup urządzeń do diagnostyki obrazowej i 360 milionów euro na inne kategorie sprzętu medycznego. Nowe badanie Działu Usług Finansowych Siemens (SFS) ukazuje gdzie nieskutecznie zainwestowano („zamrożono”) kapitał w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Leasing operacyjny, leasing finansowy, a może pożyczka- czyli co jest bardziej opłacalne dla firm prowadzących działalność medyczną?

Rok 2009 dla Siemens Finance Sp. z o. o., wbrew niesprzyjającej koniunkturze na rynku leasingu, był kolejnym, najlepszym rokiem w historii rozwoju firmy. Jakość oferty została doceniona nie tylko przez stałych klientów, ale też i przez szybko rosnącą ilość przedsiębiorstw korzystających z tych usług po raz pierwszy.

Pożyczka od A do Z, czyli co pożyczkobiorca wiedzieć powinien

Zbliża się okres przedświąteczny, czas w którym zalewani jesteśmy przez media informacjami o kredytach i pożyczkach. Myślę jednak, że czas najwyższy przyjrzeć się tematowi od drugiej strony, biorąc pod uwagę szczególnie to co napisane małym drukiem.

Poradnik - skąd brać? Alternatywne rozwiązania

Otwieramy nowy cykl artykułów, których autorką jest nasza koleżanka Ewa Majewska. Doradzi Państwu jak można pozyskać fundusze na poszerzenie zakresu Państwa usług, polepszenie jakości, a co za tym idzie, konkurencyjności na rynku.

Siemens Finance liderem w finansowaniu zakupu aparatury medycznej

Siemens Finance w pierwszym kwartale tego roku umocnił swoją silną pozycję lidera pośród innych firm leasingowych w finansowaniu zakupów sprzętu medycznego.

Opcje - czyli jak żywić rekiny

W czerwcu i lipcu 2008 roku złotówka cały czas się umacniała, polscy eksporterzy zatroskani o opłacalność swojego eksportu szukali zabezpieczeń przed niskimi kursami walut.

Siemens Finance - Zdecydowany Lider

Siemens Finance od lat pozostaje zdecydowanym liderem w finansowaniu zakupów sprzętu medycznego w Polsce.

Co robić?

Do zadania tego leninowskiego pytania zainspirowały mnie pozornie absolutnie niezwiązane ze soba sprawy...

Trwała współpraca

Siemens Finance nie zmienia swojego podejścia do rynku medycznego. Nadal oferuje najlepsze produkty i szybką, uproszczoną metodę oceny ryzyka dla klientów posiadających dyplom lekarza. Również większe transakcje, gdzie potrzebna jest głębsza analiza zdolności finansowej klienta, są rozpatrywane bez zmian w zasadniczych założeniach.