Artykuły w kategorii Kompletacja:
Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej – czyli inwestycja medyczna w Polsce
Autor: lek. Roman Gnot
Egzemplarz: CX News nr 1/55/2016
Otwarcie pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej
Autor: Piotr Smolarski
Egzemplarz: CX News nr 1/47/2014
Technologia kluczem do sukcesu ASELight
Autor: Piotr Barański
Egzemplarz: CX News nr 1/47/2014
Szpital z klocków, kilka słów o technologii modułowej
Autor: Piotr Smolarski
Egzemplarz: CX News nr 4/46/2013
Budownictwo modułowe przebojem wchodzi na polski rynek. Coraz więcej budynków mieszkalnych, biurowych, czy też użyteczności publicznej powstaje w ten sposób. Technologia ta okazuje się szczególnie praktyczna w przypadku inwestycji medycznych. Nowości architektoniczne i sprzętowe pojawia-ją się tu bardzo często, a nacisk na skrócenie procesu inwestycyjnego jest ogromny. Nie do przecenienia jest, znaczące zmniejszenie uciążliwości prac budowlanych dla pacjentów i personelu szpitala.
Kraków wyprzedził Europę - pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa
Autor: Piotr Smolarski
Egzemplarz: CX News nr 1/43/2013
Nawiew laminarny unikalny system
Autor: Piotr Smolarski
Egzemplarz: CX News nr 3/41/2012
Człowiek podczas swojego życia traci średnio 4 kg naskórka (około 1.5 g/dzień). Jego drobne elementy unoszą się w powietrzu, niosąc ze sobą bakterie pochodzące z naturalnej flory bakteryjnej człowieka. Takie cząsteczki (z ang. CFU, Colony Forming Units), znajdujące się na sali operacyjnej, stanowią poważne ryzyko zakażenia pacjenta. Dlatego też, współcześnie ogromną wagę przywiązuje się do ochrony pola operacyjnego przed zanieczyszczeniami. Istnieją dwa sposoby ochrony pacjenta przed CFU: szczelne ubrania oraz wydajny system wentylacji. Zazwyczaj na sali operacyjnej wykorzystuje się ich kombinację.
O porządnych firmach i porządnych wynalazkach
Autor: Michał Paulo
Egzemplarz: CX News nr 2/40/2012
Temat rozwoju techniki dotyczy każdego z nas. Trudno przecenić wagę zmian, które przynosi każde stulecie. Bez których wynalazków da się obyć, a bez których nie? Nie zapominajmy, że historia wypełniona jest innowacjami, które nie przetrwały, ponieważ okazały się nieudane, głupie lub najzwyczajniej w świecie zbędne. Inne towarzyszą nam od wieków, poddawane ulepszeniom, poprawkom, zmianom, ale wciąż niestrudzenie spełniają swoje funkcje. Zmieniają się więc materiały, wygląd, ale nie przeznaczenie. W pewien sposób dowodzi to istnienia w człowieku potrzeby, może nawet konieczności korzystania z wynalazków. Czas płynie nieubłaganie, a bez niektórych urządzeń po prostu nie chcemy, nie możemy żyć. Dość truizmów. Porozmawiajmy o wyposażeniu szpitalnym, a dokładnie rzecz ujmując, o meblach w okulistyce.
Operacje w standardzie Audi czyli szwajcarskie lampy operacyjne ASELight
Autor: Piotr Barański
Egzemplarz: CX News nr 1/39/2012
Komfort personelu i pacjenta czyli łóżka Nitrocare
Autor: Piotr Barański
Egzemplarz: CX News nr 4/38/2011
Szanowni Państwo, minął rok od czasu kiedy firma, Consultronix stała się wyłącznym dystrybutorem łóżek i mebli szpitalnych marki Nitrocare. Po owocnych trzech kwartałach współpracy przyszedł czas na podsumowanie, którym chciałem się z Państwem podzielić.
Lampy operacyjne - czym tak na prawdę jest technologia LED?
Autor: Piotr Barański
Egzemplarz: CX News nr 2/36/2011
Coraz popularniejsze w naszym życiu stają się rozwiązania w technologii LED. Ale czy potrafilibyśmy zapytani odpowiedzieć na pytanie czym jest LED lub światło LEDowe i co tak naprawdę odróżnia go od halogenów?