Artykuły w kategorii Mikrochirurgia oka:

Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Piotr Rusek

Leczenie operacyjne jaskry powinno być rozważane w przypadku, gdy farmakoterapia i leczenie laserowe nie spowodują zatrzymania postępu neuropatii. Leczenie należy dostosowywać dla każdego pacjenta indywidualnie, biorąc pod uwagę liczne czynniki, między innymi stopień współpracy pacjenta, zaawansowania choroby, warunki anatomiczne miejsca operacji oraz ilości powikłań związanych z wybraną metodą. Spośród trzech wymienionych metod leczenia jaskry, leczenie chirurgiczne związane jest z największą ilością powikłań. 

Testymoniale użytkowników metody HFDS - lek. Agnieszka Miśkiewicz–Wójcik

W naszym Ośrodku Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M we Wrocławiu od 2016 r. przeprowadziliśmy 108 zabiegów łączonych usunięcia zaćmy z diatermiczną sklerotomią na aparacie OS 4 firmy Oertli. W obserwowanej grupie, u większości pacjentów uzyskaliśmy stabilizację ciśnienia oraz brak progresji zmian w polu widzenia i OCT.  Diatermiczna sklerotomia (HFDS) w połączeniu z fakoemulsyfikacją to bardzo dobra alternatywa dla pacjentów chorujących na jaskrę i zaćmę. Metoda operacyjna jest mało inwazyjna oraz bardzo bezpieczna. 

Doświadczenie z sali operacyjnej

„Postęp to droga od prymitywnego przez skomplikowane do prostego.”
Wernher Von Braun

Rozbudowana oferta narzędzi witreoretinalnych – pęsety AKtive

W portfolio mikrochirurgicznym naszej firmy pojawiła się nowa pozycja – firma AKtive, dzięki której uzupełniliśmy propozycję w zakresie pęset i nożyczek witreoretinalnych jednorazowego użytku. Narzędzia prezentują wysoką jakość wykonania oraz wygodę użytkowania dzięki sprawdzonemu uchwytowi, który aktywuje część roboczą poprzez nacisk na pełnym obwodzie rękojeści. Produkt ten zastąpi pęsety Feelceps firmy Oertli, nad których ulepszoną wersją pracuje obecnie Producent.

Torica-aA HumanOptics, czyli astygmatyzm pod kontrolą

Astygmatyzm (niezborność) to stan refrakcji pozbawiony pojedynczego ogniska. Zaburzenia krzywizny rogówki lub soczewki powodują, że promienie światła nie skupiają się w pojedynczym punkcie. Najczęściej spotykany astygmatyzm regularny występuje, gdy południki główne mają stały kierunek i wartość.

Złote implanty – złote rozwiązanie w przypadku niedomykalności powiek

Implanty powiekowe Gold Eyelid Weights Labtician® to nowa pozycja w bogatej ofercie narzędzi i produktów do mikrochirurgii okulistycznej firmy Katena. Produkt ma zastosowanie przy niedomykalności szpary powiekowej.